Haberler

Joomla! 3.9 Beta 2 Test İçin Yayınlandı

Joomla! 3.9 Beta 2 Test İçin Yayınlandı

Joomla! Projesi, ikinci Joomla! 3.9 Beta 2 sürümünün kullanılabilirliğini duyurmaktan mutluluk duyar. Gelecek 3.9 sürümü için kalite güvencesi sağlamak amacıyla, topluluk üyeleri ve uzantı geliştiricilerinden paketi indirmeleri ve test etmeleri istenmektedir.

Joomla! 3, Joomla! CMS 'nin en büyük versiyonudur ve 3.9 bu dizinin onuncu azınlık sürümüdür. Joomla! 3,8 ila 3,9 arasında bir tek tıklama güncellemesi olduğunu ve bir taşıma olmadığını unutmayın. Aynısı CMS'nin 3 serisindeki sonraki versiyonlar için de geçerlidir.

Bu beta, SADECE test amaçlı tasarlanmıştır ve beta sürümünden yükseltme yolu bulunmadığından, lütfen aktif olan sitelerinizden herhangi birini beta sürümüne yükseltmeyin.

Joomla! 3.9'daki Yenilikler Neler?

Joomla! 3.9'un temel amacı, sitelerinizin uyumluluğunu kolaylaştırmak ve geliştiricilerin eklentilerini GDPR gibi yasa ve yönetmeliklere uygun hale getirmek için işlerini kolaylaştırmak amacıyla Joomla! CMS'ye bir Gizlilik Aracı Paketi eklenmiştir.

Joomla! 3.9 Beta 2 İndirin

İşlerinizi kolaylaştırmak için Joomla! 3.9 Beta 2'yi doğrudan launch.joomla.org adresinde de test edebileceğinizi unutmayın.

Gizlilik Aracı Paketi Uzantıları

 • Gizlilik Sistemi: Bu, yasaların ve yönetmelikle ilgili kabiliyetlerin özüdür ve Joomla! web sitelerinizin uyumluluğuna yardımcı olacak çeşitli alt sistemler sağlar. Diğer şeylerin yanı sıra, formlarınızda bir onay kutusu görüntüleyebilir, kişisel bilgileri daha fazla bir bilgi isteğine gönderebilir ve / veya kaldırabilir ve uzantıların gizlilikle ilgili yeteneklerini kontrol edebilirsiniz.
 • Eylem Günlüğü Sistemi: Bu sistem, bir web sitesinde gerçekleştirilen bir etkinlik denetim günlüğü oluşturmak için bir altyapı sağlar ve site yöneticisinin tercihlerine göre ayarlanabilir. Eylem günlüğünü gözden geçirebilir, dışa aktarabilir ve girişleri temizleyebilirsiniz.

Gizlilik Aracı Paketi 'ne bağlı yeni uzantılar hakkında daha fazla bilgi edinmek için sizi Alpha blog gönderisini ve GitHub'u okumaya davet ediyoruz. Bu yeni özellikleri kullanmayı öğrenmek için özel dokümanlara göz atmayı unutmayın.

Joomla! 3.9, Daha Yeni Özellikler

 • Web sitelerinizde Google Görünmez reCAPTCHA'yı kullanın.
 • Arka taraftaki makalelerinize notlar ekleyin ve bunları filtreleyin.
 • Arka uçta yeni bir arama özelliği: Belirli bir makale içeriğinin aranması.
 • Özel alanlar için 2 yeni seçenek: Tekrar edilebilir bir özel alan kullanıma sunuldu ve alternatif düzenler oluşturabilirsiniz.
 • Yeni frontend seçenekleri: newsflash modülünüzde intro veya tam resmi görüntüleyin, sadece en son makaleler modülünüzde belirli bir yazarın makalelerini ve daha fazlasını gösterin!.
 • Makalenize kimliğe göre bir modül yükleyin.
 • Etiketlerinizi dil başına gösterin.

ve dahası..

Çözümlenen Joomla! 3.9 özelliklerinin ve sorunlarının tam listesini GitHub'da bulabilirsiniz.

Bu Sürüm Ne İçin?

Bu, yalnızca test sitelerinde kullanılması gereken bir BETA sürümüdür. Beta sürümleri yükseltilemez. Herhangi bir geriye dönük uyumluluk sorunu olmamasına rağmen, uzantı ve Joomla! Şablon geliştiricilerin Joomla! 3.9'un kararlı sürümü için uzantılar hazırlamak amacıyla bu sürümle birlikte çalışması teşvik edilir.

Kullanıcıların paketi test etmesi ve bunları Joomla! CMS Sorun İzleme Sistemi 'nde raporlaması önerilir.

Kararlı Sürüm Ne Zaman Çıkacak?

Mevcut beklenen program şu şekildedir:

 • 9 Ekim 2018 - 3.9 Sürüm Adayı
 • 23 Ekim 2018 - 3.9 Kararlı

Lütfen, yayınların belirli bir tarihinin, kontrolümüz dışındaki gönüllülere ve koşullara bağlı olduğuna dikkat ediniz. Bu zaman çizelgesine ilişkin en güncel bilgiler, proje yol haritası'nda bulunabilir. Zamanında teslim edilmesini sağlamak için test ve raporlamaya katılabilirsiniz (aşağıdaki “Nasıl yardımcı olabilirsiniz?”).

Nasıl Yardımcı Olabilirsiniz?

Joomla! ile aktif olarak yer alabileceğiniz çeşitli yollar vardır. Bir kodlayıcı, bir bütünleyici veya sadece bir Joomla! kullanıcısı olmanız fark etmez. Daha fazla bilgi almak için Üretim üyelerinden herhangi birine başvurabilirsiniz. Joomla! Bug Squad CMS geliştirme sürecinde en aktif takımlarından biridir ve her zaman, hata raporları, sıralama yamaları, kodlama ve test ile yardımcı olabilecek kişiler (sadece geliştiriciler) aramaktadır. Joomla! kod tabanı çalışma bilginizi artırmak için harika bir yoldur ve aynı zamanda dünyanın her yerinden yeni insanlarla tanışmak için harika bir fırsattır.

Eğer ilgileniyorsanız, lütfen Joomla! Belgesinde bizi okuyun. Katılmak isterseniz, Bug Kadromuz koordinatörü olan Niels Braczek'e ( Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. ) e-posta gönderebilirsiniz. Ayrıca, Joomla! 'nın geliştirilmesine, sürecin birçok alanında yer alanlara teşekkür ederek yardımcı olabilirsiniz.

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.