Joomla! 3.8 Beta Sürümü Çıktı

Joomla! 3.8 Beta Sürümü Çıktı

Joomla! proje ekibi, Joomla! 3.8 Beta 1 sürümünün kullanılabilirliğini duyurmaktan mutluluk duyar. Topluluk üyeleri 3.8 sürümü için kalite güvencesini sağlamak amacıyla paketi indirip test edebilirler. 

Joomla! 3.8, Joomla'nın en yeni sürümü ve dokuzuncu standart vadeli destek sürümü olacaktır. Joomla! 3.7'den 3.8 sürümüne yükseltme işlemi tek tıklama ile yapılabilecektir, bu işlemin bir geçiş işlemi olmadığını unutmayın!. Beta sürümleri sadece test amaçlı olup, beta sürümlerinde her hangi bir yükseltme yolu bulunmamaktadır, beta paketini aktif olan sitelerinizde denemeyiniz.

Bu Sürüm Ne İçin?

Bu, test sitelerinde kullanılması gereken bir BETA sürümüdür. Beta sürümleri yükseltilemez. Uzantı ve şablon geliştiricilerin, Joomla! 'nın kararlı sürümü için uzantıları hazırlamak için bu sürümle çalışması önerilir. Joomla! 3.8, geriye dönük uyumluluk sorunları olmamasına rağmen, kullanıcıların paketi sorunlar için test etmeleri ve sorunları Joomla! CMS Sayı İzleyici'de bildirmeleri istenmektedir.

Lütfen, aktif olan sitelerinizin hiçbirini beta sürümüne yükseltmeyin, beta sürümü yalnızca test amaçlıdır ve Beta'dan yükseltme yolu bulunmadığından, yeni bir siteyi beta sürümü ile başlatmayın.

Kararlı Sürüm Ne Zaman Çıkacak?

Joomla! proje ekibinin beklenen programı şu şekildedir:

  • 5 Eylül 2017 - 3.8 Yayın Adayı
  • 19 Eylül 2017 - 3.8 Kararlı Sürüm

Lütfen yayınlanma tarihinin, gönüllülerin mevcudiyetine ve kontrolümüz dışındaki koşullara bağlı olduğunu unutmayın. Yeni sürüme katkı sağlamak ve yardımcı olmak için test ve raporlamaya katılabilirsiniz

Joomla! 3.8'de Hangi Hatalar Giderildi?

Çözümlenen sorunların tam listesini GitHub'da bulabilirsiniz.

Joomla! 3.8'deki ​​Yenilikler!

En çok sorulan sorulardan birisi de şüphesiz ki, Joomla! 3.8'deki yenilikler nelerdir?

İşte bazı yeni özellikler...

Yeni Yönlendirme Sistemi - Yeni yönlendirme sistemi kullanıcılara, URL'lerden kimlikleri kaldırma da dahil olmak üzere, URL yapısı üzerinde daha fazla kontrol imkanı sağlıyor.

Joomla! 4 Uyumluluk Katmanı - Joomla! 4'deki, PHP ad alanlarını kullanmaya yönelik sınıfların göç ederek çekirdeğin nasıl yapılandırıldığına ilişkin bazı değişiklikler yapmıştır. Joomla! 3.8, geliştiricilerin eski sınıf adlarını kullanmalarına izin verirken yeni sınıf adı yapısından yararlanmalarını sağlamak için bir eşleme katmanı içerir.

Geliştirilmiş Örnek Veri Kurulumu - Şimdi, yükleme işlemini tamamladıktan sonra sitenizin arka uç içine örnek veri yüklemek mümkündür, bu, kullanıcıların kendi uzantıları için kolay kurulum sağlayan örnek veri sağlamak için kendi genel veri gruplarını veya uzantı geliştiricilerini oluşturmalarına izin verebilir.

Sodium Şifreleme Desteği - PHP 7.2, şifrelenmiş verileri işlemek için yeni sodium eklentisini bu kütüphanenin bir dolgusu aracılığı ile sunmakta. Joomla! bu yeni API'yi tüm kullanıcılarımız için PHP 7.2'ye yükseltmeden önce kullanılabilir hale getiriyor.

Joomla! 3.8 sürümü hakkında daha fazla bilgi edinmek için Buraya bakabilirsiniz.

Joomla! 3.8 Beta İndir!

Comments powered by CComment

Önerilen Makaleler