Haberler

Joomla! 3.5 Çıktı

Joomla! 3.5 Çıktı

Joomla! proje ve üretim liderlik ekibi, Joomla! 3.5'i duyurmaktan mutluluk duyar. Önemli ölçüde web sitesi hızını arttıran, PHP 7 betik dili için destek dahil 34 yeni özellik mevcut.

Joomla! 'nın bu sürümü, web uygulamaları geliştirmek için popüler programlama dili olan PHP'nin en son sürümü PHP 7'yi destekler. PHP 7 kısa zaman önce, önemli performans iyileştirmeleri ile kamuoyu tarafından kullanılmak üzere serbest bırakıldı. Joomla! 3.5 ile kullanıcılar artık bu performans iyileştirmeleri'nin keyfini çıkartabilir.

Joomla! 3.5 sürümünde yer alan yeni özellikler'den bir kısmını kısa zaman önce sizlere anlatmıştım, dilerseniz "Joomla! 3.5'deki Yeni Özellikler" başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Yada hazırlamış olduğumuz video'yu Buradan izleyebilirsiniz. Dilerseniz özelliklerin tam listesini görmek için Github adresine bakabilirsiniz.

Joomla! 3.5 serisinde yer alan özellikler'den bir tanesi de sistem bilgileri'nin toplanması, toplanan veriler halka açık bir şekilde develepor.joomla.org adresinde yayınlanıyor. Joomla! gelecek sürümler için toplanan veriler'den yararlanarak, kullanıcılara daha iyisini sunmak için çalışacak.

İNDİRİN:

NOT: Mevcut sitelerinizi güncelleme işlemi yapmadan önce, mutlaka sitenizin bir yedeğini alın. Güncelleme işleminden sonra ise tarayıcınızın ön belleğini temizlemeyi unutmayın.

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.