Joomla! Haberleri

Joomla! ile Web Sitesi Oluşturmak İçin 6 Neden

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Joomla! açık kaynak paylaşımı ve yenilik konusunda gelişim gösteren bir model'dir. Joomla! bu felsefe üzerine kuruludur, başarısının nedenlerinden birisi de budur...

CMS dünyasında haklı bir yere sahip olan Joomla!, milyonlarca kişinin tercihi olmayı başarmış bir alt yapı sistemidir aynı zamanda. Joomla! ile web sitesi oluşturmak için sizlere 6 neden'den bahsedeceğim bugün.

 1. Joomla! ücretsiz olarak dağıtılan bir CMS sistemidir, aynı zaman da en popüler 3 CMS sisteminden birisidir. Bu da Joomla'yı ayrıcalıklı ve özel kılar.
 2. Joomla! en yaygın özellikleri içerir. Joomla! kurulumunu yaptıktan sonra web siteniz SEO, iletişim formları, RSS, blog, medya, çoklu dil vb gibi özellikleri desteklemeye hazır olacaktır. En az 1 saat içinde hazır bir web sitesi oluşturabilirsiniz.
 3. Joomla! içerisinde binlerce eklentiyi bulabileceğiniz bir eklenti (JED) dizinine sahiptir. extensions.joomla.org adresinde hızlı bir arama yaparak ihtiyacınıza uygun eklentiyi bulabilirsiniz.
  - E-ticaret sitesi kurmak mı istiyorsunuz?
  - Üyelik sitesi kurmak mı istiyorsunuz?
  - Galeri sitesi oluşturmak mı istiyorsunuz?
  - Yedekleme yapmak için bir eklentiye ihtiyacınız mı var?
  Bu gibi durumlar da Joomla'nın çekirdek yapısı yeterli olmadığında, Joomla! eklenti dizini'nde (JED) arama yaparak istediğiniz eklentiyi bulabilirsiniz.
 4. Joomla! gönüllü'ler tarafından desteklenmektedir.
 5. Joomla! uluslararası bir dile sahiptir.  Joomla! uluslararası bir çok dili desteklemekte'dir bunlardan bazıları Türkçe, Çince, Portekizce, İspanyolca, İbranice, Katalanca, Fransızca gibi... Daha fazla bilgi almak için "çeviri paketleri" bölümüne bakabilirsiniz.
 6. Joomla! kodlanabilir bir yapıya sahiptir. Eğer bir kodlama diline sahipseniz, Joomla! için sizlerde kodlama yapabilir kendi isteğinize göre bileşen, modül, plugin gibi eklentiler yazmanın yanı sıra... Sitenizi farklı bir görünüme kavuşturmak için farklı kodlamalar da yapabilirsiniz.

Sonuç itibari ile sizlere Joomla'yı tercih etmeniz için 6 kısa neden'den bahsettim, elbetteki Joomla! bununla sınırlı değil. Joomla! hakkında daha fazla bilgi edinmek ve Joomla deneyimini yaşamak için, hemen bir Joomla! paketini indirmenizi tavsiye ederim.

NOT: Bu yazı Valentin Garcia'nın "6 reasons why Joomla! is the best CMS" adlı yazısından çevrilmiştir.