Joomla! Haberleri

JoomlArt, Gavick.com'u Satın Aldı

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Popüler Joomla! tema üreticileri'nden olan GavickPro, geçtiğimiz hafta içinde yaptığı açıklama ile artık Joomla! temaları geliştirmeyeceğini açıkladı.

Bir süredir GavickPro'nun düzenli olarak Joomla! temaları üretmeyişi dikkatler'den kaçmıyordu aslında, konunun detaylarına pek fazla hakim olamadığımız için net bir şey söylemek zordu. GavickPro yaptığı açıklama ile takipçilerini ve kullanıcılarını konu hakkında bilgilendirdi..

Zor bir süreç içinden geçen GavickPro, bir arayış içine girerek JoomlArt ile satın alma konusunda görüşmüş ve şirketin satış işlemi için gerekli adımlar karşılıklı olarak atılmış ve JoomlaArt'ın Gavick.com'u satın alması ile sonuçlanmıştı.

Geçmiş dönemler de çeşitli projeler de kullanmış olduğum GavickPro temaları'nın gayet esnek ve kullanışlı olduğunu söyleyebilirim.. Peki, GavickPro tema üretiminden neden çekilme kararı aldı? ve satış işlemi nasıl gerçekleşti, dilerseniz hep birlikte konu'nun detaylarına bir göz atalım.

GavickPro'nun Yapmış Olduğu Açıklama

Zaman içinde yeni zorlukların gelmesi ile, Joomla! hizmetlerimizi sık sık dalgalı bir şekilde sürdürmek zorunda kaldık. Gelirlerimiz ciddi bir şekilde etkilendi ve ekibimize ağır bir ücret düşüyordu, bir çoğu daha istikrarlı bir ortam bulmak için diğer projelere geçti; bu, geçmişte kurduğumuz düzenli içerik yayınlarını idame ettirmemizin mümkün olmadığı anlamına geliyordu.

Bu meseleler bir adım öne geçti ve GavickPro'nun şu anki şekliyle devam etmesi uygun değildi. Bu nedenle şablon geliştirme işinden çıkmaya karar verdik. Bununla birlikte, kullanıcılarımızın daha fazla hak ettiğine inanıyoruz, bu nedenle mevcut müşterilerimizi iyi elden bırakırken tematik pazarından çekilebileceğimiz yollara baktık.

Neyse ki, geçmişte yakından çalıştığımız önde gelen Joomla! şablonları ve uzantı geliştiricileri olan JoomlArt, satın alma teklifimizi memnuniyetle kabul etti.

JoomlArt Kimdir?

Joomla! ile ilgileniyorsanız o zaman JoomlArt'ı mutlaka duymuşsunuzdur. Bugün web'de önde gelen Joomla! şablon ve uzantı sağlayıcılarından biridir ve farklı bir kullanıcı tabanının ihtiyaçlarını karşılamak için geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. JoomlArt, şu anda JomSocial ve iJoomla'yı satın alarak en büyük Joomla! Company'sidir.

Mevcut GavickPro Kullanıcılarını Neler Bekliyor?

Ne yazık ki, AB gizlilik yasaları geçiş sürecini zorlaştırıyor. AB yasası, web sitesinin sahipliğini almalarına rağmen kullanıcı ayrıntılarının JoomlArt'a devredilmesini yasakladığından mevcut tüm kullanıcı hesapları feshedilecek ve adlar, adresler, iletişim bilgileri ve ödeme geçmişi de dahil olmak üzere tüm bilgiler, haber bültenleri verileri ile aynı olacak veritabanından silindi. Bu, JoomlArt GavickPro web sitesini yönetmeye başladıktan sonra yeniden başlayacak demektir.

Mevcut GavickPro kullanıcıları 18 Ekim 2017 tarihine kadar destek forumu aracılığıyla destek alarak indirebilir ve destek sağlayabilir. Güncellenmiş fiyatlandırma, avantajlar ve entegrasyonlar 19 Ekim 2017'de JoomlArt Ekibi tarafından açıklanacaktır.

Mevcut Kullanıcılar Ne Yapmalı?

JoomlArt, 19 Ekim 2017 sonrasında hesabının geri yüklenmesini sağlamak için mevcut kullanıcıların yapması gereken şeylerle ilgili bu bilgi edinme sayfasına ve ayrıca mevcut ürünlerle ilgili güncellemeleri ve destekleri içeren özel bir iskonto edilmiş Gavick Destek Planı'nı yayınladı. Bu destek planı, son altı ay içinde Gavick planını satın alan kullanıcılar için ücretsiz olacak.

GavickPro Web Sitesi Ne Olacak?

GavickPro web sitesinin mülkiyeti JoomlArt'a devredilecek; JoomlArt, GavickPro'yu JoomlArt'tan ayrı bir marka varlık olarak tutarken GavickPro operasyonlarıyla ilgili tüm yönlerini üstlenecek ve hizmetleri yenileyecektir.

Listelenen tüm ürünler bir kez daha aktif olarak desteklenecek ve güncellenecek ve yeni Gavick şablonları çıkacak. Buna ek olarak, Gavick tarafından eğitilmiş destek moderatörler aktif kullanıcılara teknik konularında yardımcı olmaya devam edecektir. Bununla birlikte, yeni bir fiyatlandırma yapısı tanıtılacak; ayrıntılar tekrar başlatıldığında sunulacak.

NOT: JoomlaArt tarafından yapılan konu ile ilgili açıklamaya Şuradan ulaşabilirsiniz.