Joomla! Haberleri

Joomla! 3.8 Sürüm Adayı Yayınlandı

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Joomla! proje ekibi, Joomla! 3.8 sürüm adayını yayınladığını dün itibari ile duyurdu. Topluluk üyelerinden önümüzdeki 3.8 sürümü için kalite güvencesini sağlamak amacıyla paketi indirip test etmeleri istenmektedir.

Joomla! 3 serisinin dokuzuncu standart vadeli destek sürümü 3.8 olacaktır, ayrıca Joomla! CMS'nin en son ana sürümüdür. Joomla! 3.7'den 3.8'e geçişin tek tıklamayla gerçekleştirildiğini ve geçiş olmadığını lütfen unutmayın.

Aynı şey, CMS'nin 3 serisindeki tüm sürümler için geçerlidir. Bu sürüm sadece test amaçlı olduğu için üretim sitelerinizden hiçbirini sürüm adayına yükseltmeyin ve kararlı olmayan sürümlerden yükseltme yolu yoktur.

Bu Sürüm Ne İçin?

Bu, test sitelerinde kullanılması gereken bir sürüm adayıdır. Serbest bırakılacak adaylar yükseltilemez. Uzantı ve şablon geliştiricilerinin, Joomla! 'nın kararlı sürümü için uzantıları hazırlamak için bu sürümle çalışması önerilir.

Joomla! 3.8, geriye dönük uyumluluk sorunları olmamasına rağmen. Kullanıcıların paketi sorunlar için test etmeleri ve sorunları Joomla! CMS Sorun İzleyici de bildirmeleri önerilir. Sadece test amaçlı olduğu için herhangi bir yükseltme yolu olmadığından, üretim sitelerinden hiçbirini sürüm adayına yükseltmeyin ve bir sürüm adayı üzerinde yeni bir siteye başlamayın.

JOOMLA! 3.8 SÜRÜM ADAYI İNDİRİN!

Kararlı Sürüm Ne Zaman Çıkacak?

Şu anki beklenen program şu şekildedir:

- 12 Eylül 2017 - 3.8 Release Candidate 2 Sadece gerekirse

- 19 Eylül 2017 - 3.8 Kararlı

Lütfen yayınlanma tarihinin, gönüllülerin mevcudiyetine ve kontrolümüz dışındaki koşullara bağlı olduğunu unutmayın. Sağlam bir zamanında teslimat sağlamaya yardımcı olmak için test ve raporlamaya katılabilirsiniz.

Joomla! 3.8'de Hangi Hatalar Giderildi?

Çözümlenen sorunların tam listesini GitHub'da bulabilirsiniz.

Joomla! 3.8'deki ​​Yenilikler!

En çok sorulan sorulardan birisi de şüphesiz ki, Joomla! 3.8'deki yenilikler nelerdir?

İşte bazı yeni özellikler...

Yeni Yönlendirme Sistemi - Yeni yönlendirme sistemi kullanıcılara, URL'lerden kimlikleri kaldırma da dahil olmak üzere, URL yapısı üzerinde daha fazla kontrol imkanı sağlıyor.

Joomla! 4 Uyumluluk Katmanı - Joomla! 4'deki, PHP ad alanlarını kullanmaya yönelik sınıfların göç ederek çekirdeğin nasıl yapılandırıldığına ilişkin bazı değişiklikler yapmıştır. Joomla! 3.8, geliştiricilerin eski sınıf adlarını kullanmalarına izin verirken yeni sınıf adı yapısından yararlanmalarını sağlamak için bir eşleme katmanı içerir.

Geliştirilmiş Örnek Veri Kurulumu - Şimdi, yükleme işlemini tamamladıktan sonra sitenizin arka uç içine örnek veri yüklemek mümkündür, bu, kullanıcıların kendi uzantıları için kolay kurulum sağlayan örnek veri sağlamak için kendi genel veri gruplarını veya uzantı geliştiricilerini oluşturmalarına izin verebilir.

Sodium Şifreleme Desteği - PHP 7.2, şifrelenmiş verileri işlemek için yeni sodium eklentisini bu kütüphanenin bir dolgusu aracılığı ile sunmakta. Joomla! bu yeni API'yi tüm kullanıcılarımız için PHP 7.2'ye yükseltmeden önce kullanılabilir hale getiriyor.