Joomla! Haberleri

Joomla! 3.8 Beta 4 Çıktı

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Joomla! proje ekibi, Joomla! 3.8 Beta 4 sürümünü duyurmaktan memnuniyet duyar. Joomla! 3.8 sürümünün kalite güvencesini sağlamak için, topluluk üyelerinin paketi indirip test etmeleri ve geri bildirim de bulunmaları istenmekte.

Joomla! 3.7'den 3.8'e geçişin tek tıklamayla yükseltildiğini ve geçiş olmadığını lütfen unutmayın. Aynı şey, CMS 3 serisindeki tüm sürümler için geçerlidir. Beta sürümü sadece test amaçlıdır ve Beta'dan yükseltme yolu bulunmadığından, aktif olan sitelerinizden hiçbirini beta sürümüne yükseltmeyin .

Beta Sürüm Ne İçindir?

Bu, test sitelerinde kullanılması gereken bir BETA sürümüdür. Beta sürümleri yükseltilemez. Uzantı ve şablon geliştiricilerinin, Joomla! 'nın kararlı sürümü için uzantıları hazırlamak için bu sürümle çalışması önerilir. Joomla! 3.8, geriye dönük uyumluluk sorunları olmamasına rağmen. Kullanıcıların paketi sorunlar için test etmeleri ve sorunları "Joomla! CMS Sorun İzleyici" de bildirmeleri tavsiye edilir.

Lütfen, üretim sitelerinden hiçbirini beta sürümüne yükseltmeyin ve beta yalnızca test amaçlıdır ve Beta'dan yükseltme yolu bulunmadığından, yeni bir siteyi beta sürümü ile başlatmayın.

JOOMLA! 3.8 BETA 4 İNDİRİN!

Kararlı Sürüm Ne Zaman Çıkacak?

Şu anki beklenen program şu şekildedir:

- 5 Eylül 2017 - 3.8 Yayın Adayı

- 19 Eylül 2017 - 3.8 Kararlı Sürüm

Lütfen yayınlanma tarihinin, gönüllülerin mevcudiyetine ve kontrolümüz dışındaki koşullara bağlı olduğunu unutmayın. Zamanında sağlam bir teslimat sağlamaya yardımcı olmak için test ve raporlamaya katılabilirsiniz (bkz. "Nasıl yardımcı olabilirsiniz ...").

Joomla! 3.8'de Hangi Hatalar Giderildi?

Çözümlenen sorunların tam listesini GitHub'da bulabilirsiniz.

Joomla! 3.8'deki ​​Yenilikler!

En çok sorulan sorulardan birisi de şüphesiz ki, Joomla! 3.8'deki yenilikler nelerdir?

İşte bazı yeni özellikler...

Yeni Yönlendirme Sistemi - Yeni yönlendirme sistemi kullanıcılara, URL'lerden kimlikleri kaldırma da dahil olmak üzere, URL yapısı üzerinde daha fazla kontrol imkanı sağlıyor.

Joomla! 4 Uyumluluk Katmanı - Joomla! 4'deki, PHP ad alanlarını kullanmaya yönelik sınıfların göç ederek çekirdeğin nasıl yapılandırıldığına ilişkin bazı değişiklikler yapmıştır. Joomla! 3.8, geliştiricilerin eski sınıf adlarını kullanmalarına izin verirken yeni sınıf adı yapısından yararlanmalarını sağlamak için bir eşleme katmanı içerir.

Geliştirilmiş Örnek Veri Kurulumu - Şimdi, yükleme işlemini tamamladıktan sonra sitenizin arka uç içine örnek veri yüklemek mümkündür, bu, kullanıcıların kendi uzantıları için kolay kurulum sağlayan örnek veri sağlamak için kendi genel veri gruplarını veya uzantı geliştiricilerini oluşturmalarına izin verebilir.

Sodium Şifreleme Desteği - PHP 7.2, şifrelenmiş verileri işlemek için yeni sodium eklentisini bu kütüphanenin bir dolgusu aracılığı ile sunmakta. Joomla! bu yeni API'yi tüm kullanıcılarımız için PHP 7.2'ye yükseltmeden önce kullanılabilir hale getiriyor.

Joomla'ya Nasıl Yardımcı Olabilirsiniz?

Joomla! 'ya aktif olarak dahil olabileceğiniz çeşitli yollar var. Bir kodlayıcı, entegratör veya sadece Joomla! kullanıcısı iseniz bu önemli değildir. Daha fazla bilgi almak için "üretim üyelerimizden" herhangi biriyle iletişime geçebilirsiniz.

Joomla! Bug Squad, CMS geliştirme sürecindeki en aktif ekiplerden biridir ve hata raporlarını sıralama, yamaları kodlama ve çözüm test etmede yardımcı olabilecek kullanıcılar (yalnızca geliştiriciler değil) her zaman aramaktadır. Joomla! ile ilgili çalışma bilgisini artırmak için harika bir yol! Kod tabanı ve ayrıca dünyanın dört bir yanından gelen yeni insanlarla tanışma fırsatını bulacaksınız.

Eğer ilgileniyorsanız, lütfen Joomla! Bug Squad koordinatörümüz Niels Braczek'e (This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.) e-posta ile ulaşın.