Joomla! Haberleri

Joomla! Sertifika Programı Nedir?

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Joomla'nın sadece bir CMS sistemi olmadığını biliyoruz, Joomla! proje ekibi gerek yapmış oldukları çalışmalar ile gerekse çeşitli programlar ile bunu ortaya koymakta'dır... Bunlar'dan bir tanesi de "Joomla! Sertifika Programı" dır.

Joomla! sertifika programı, Joomla! 'nın yeterliliklerini sağlamak için oluşturulmuştur. Beceri ve bilginizi belgelendirilmiş ölçü ile sağlamanıza olanak tanıyan bir programdır, sertifika programı nitelikli bir iş gücünü teşvik ederken belirli bir standart oluşturmayı da amaçlıyor.

Mesleki sertifika, belirli bir rol için yetenekli kişileri seçerken bir şirketin veya işletme sahibinin vereceği karar da önemli rol oynayabilir. Sizler için "Joomla! Sertifika Programı" nın detaylarını ve hedeflerini şu şekilde aktarabiliriz.

Joomla! Sertifika Programı'nın Hedefleri

1: Standart Oluştur

Bir sertifikasyon, bir Joomla! profesyonelinin bilmesi gerekenler için bir standart oluşturmaya yönelik uzun bir yol olabilir. Bir sertifika, deneyim, bilgi ve sağlam bir iş portföyünün yerini almazken, işverenlere ve Joomla! topluluğuna bu profesyonelin Joomla! hakkında yüksek düzeyde bilgi sahibi birisi olduğunu gösterebilir. Ayrıca, bu sertifikalı kişinin Joomla! da yerini aldığını gösterebilir.

2: Yetkinlik Sağlamak ve Nitelikli Bir İşgücünü Geliştirmek

Joomla! sertifika programı topluluk içinde büyür ve güçlenir, eğitim ve dokümantasyon uygun olur. Daha iyi ve daha kolay erişilebilir kaynaklar, Joomla'nın işgücünün gelişmeye devam etmesini sağlamaya yardımcı olacaktır. Joomla! şu anda insanlara aktif olarak Joomla! ile web siteleri kurmayı ve bakımını öğrenmelerine yardımcı olan güçlü bir eğitimci grubuna sahiptir; mesleki bir sertifika bu bilginin bir kısmını birleştirip ihtiyaç duyulan yerlerde ölçülebilir bir seviyede yeterlilik sağlamaktadır.

3: Belgelenmiş Bir Bilgi Ölçümü Sağlamak

Eğitim ve dokümantasyonun yanı sıra, çalışma ve beceri geliştirme için açık bir yol haritası geliştirilmesi, bir Joomla! sertifikalı profesyonelin bilmesi gerekenleri IT topluluğunda göstermenin anahtarı olacaktır. Bir Joomla! yöneticisi veya geliştiricisi, potansiyel işverenlere ve iş ortaklarına daha net ve daha şeffaf hale gelecektir. Ayrıca, kendi kariyer gelişiminde nerede durduklarını görmek için Joomla! profesyonelleri'nin kendilerine net bir benchmark verecektir.

4: Joomla! Seçiminde Önemli Rol! Servis Sağlayıcı

Joomla! Sertifikasyon Projesi, kaliteli profesyonellerin güçlü bir veritabanını oluşturmak için önemli bir konudur. Yöneticiler ve geliştiriciler açısından, Joomla'yı isteyenler için mükemmel bir başlangıç ​​noktası olabilir!. Joomla! için BT topluluğunda güven oluşturmaya yardım etmeyi amaçlıyoruz. Kaynaklarımız ve becerilerimize odaklanarak müthiş topluluğumuza mümkün olan en iyi desteği vermeyi hedefliyoruz.

Joomla! Sertifika Programı ile ilgili güncel haberlere bakmak için "Joomla! Sertifikasyon Haberleri" kısmına bakabilirsiniz.

NOT: Sertifika platformu ve sınavları İngilizce'dir, yakın gelecekte yeni diller eklenecektir.