Joomla! Haberleri

Web Siteniz Joomla! 3.7 İçin Hazır mı?

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Joomla'nın en yeni sürümü olan, aynı zaman da 700'den fazla iyileştirme ve 40 farklı özellik ile karşımıza gelen Joomla! 3.7.0 sürümü 25 Nisan'da çıktı...

 Joomla! kullanıcıları da bu kapsam da web sitelerini en yeni sürümü geçirmeye başladılar. Sitenizin güvende olması ve yeni özellikleri kullanabilmeniz için, bir an evvel web sitenizi Joomla! 3.7 sürümüne geçirmenizi tavsiye ederiz.

Joomla! 3.7 sürümü önceki 3x sürümlerinde olduğu gibi, admin panelinden tek bir tıklama ile Joomla! 3.7 güncellemesi yapabilirsiniz. Siteniz zaten Joomla! 3.6.5 sürümüne sahip değilse en kısa zaman da güncelleme yapmalısınız. Unutmayın ki eski sürüme sahip siteler her zaman risk altında'dır.

Web Site mi Joomla! 3.7'ye Nasıl Hazırlarım?

- Her zaman olduğu gibi, güncelleme işleminden önce mutlaka bir yedek alın. Web sitenizde kullanmış olduğunuz eklentileri kontrol ederek Joomla! 3.7 sürümü ile uyumlu olup/olmadığını araştırın.

- PHP sürümünüzü kontrol edin. Joomla! 3.5 sürümü ile birlikte PHP 7 desteklenmeye başladı, PHP ve Veritabanı sürümlerinizi kontrol ederek PHP 7 veya PHP 7.1'e yükseltme yapabilirsiniz.

- Joomla! 3x için teknik gereksinimlerin karşılandığından emin olun, teknik gereksinimler için Buraya bakabilirsiniz.

- Ayrıca yönetim paneli'nde Hathor şablonunu kullanıyorsanız, yönetim şablonu olarak Isis şablonuna geçmeniz gerekir. Hathor şablonu önerilmemekte'dir ve Joomla! 3.7'deki son özelliklerin tümünü kullanma olanağı vermeyebilir.

Yukarıda vermiş olduğum örnekleri göz önünde bulundurarak web sitenizi Joomla! 3.7 sürümüne güncelleme yapabilirsiniz. 3.7 sürümündeki yeni özellikleri kullanmak için geç kalmayın.