Joomla! Haberleri

Joomla! 3.7.0 Yayınlandı

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Joomla! proje ekibi, Joomla'nın en yeni sürümü olan Joomla! 3.7.0 sürümünü duyurmaktan gurur duyar. Joomla! 3 serisinin şuan için en yeni ve sonuncusu olan Joomla! 3.7 sürümünde pek çok özellik ile birlikte, 700'den fazla geliştirmeyi içeriyor...

Joomla! 3.7 sürümü web sitelerinin daha kolay yönetilmesi, zengin özellikleri ve birkaç güvenlik güncelleştirmesi ile karşımıza geliyor. Bu sürümün en büyük yeni özelliklerinden biri, yöneticilerin makalelere, kullanıcılar ve kişilerinize "Özel Alanlar" ekleme olanağı sunması ile birlikte, uzantı geliştiricilerinin bu özelliği kendi özel Joomla! uzantıları içinde kullanabilmeleri'dir.

15 farklı "Özel Alan" türü ile artık içerik yazarlarınızın verilerini standart bir şekilde kolaylıkla girip, sitenize gelen ziyaretçilere bunları gösterebilmeleri için daha karmaşık içerik giriş sistemlerini kolayca yapılandırabilirsiniz... Özel Alanların nasıl kullanıldığını görmek için hazırladığımız eğitim dersimizi inceleyebilirsiniz.

Çok dilli siteler yaratmak isteyenler için, içeriğinizi çevirme işlemi Joomla! 3.7 sürümü ile daha da kolaylaştı. Çok dilli bileşeni sayesinde içeriğinizi tek bir birleştirilmiş arabirimden kolayca tercüme etmeniz sağlanmış durumda. Çok dilli bileşeni ile içeriklerinizi kolay bir şekilde nasıl tercüme edeceğinize dair eğitim videomuz yakında sitemizde olacak.

Geliştirilmiş İş Akışı özelliği sayesinde yeni bir menü öğesi oluştururken, menü yöneticisi içinden tek bir adımda kategori ve makaleleri de oluşturabileceksiniz. Geliştirilmiş İş Akışı özelliği'nin nasıl kullanıldığını görmek için eğitim dersimizi inceleyebilirsiniz.

Birden çok kişi tarafından erişilen siteler için, yönetici menüsünü kolayca "Backend Menu Manager" ile yönetebilme olanağı sağlanmış. Bu yeni özellik ile arka plan için özel menüler oluşturabilir, kullanıcıların hangi yönetici menü seçeneklerini görebildiğini kontrol edebilirsiniz.

Joomla! 3.7 sürümü ayrıca geliştiriciler için özel bir takım yeni ve gelişmiş özellikler de getiriyor. Güncelleme sistemi, önbellek sistemleri ve paket / uzantı yönetimi gibi bir dizi yenilikler yeni sürümle birlikte geliyor.

Joomla! 3.7 sürümü, 3.x serisinin sekizinci ve en yeni sürümü olmakla birlikte, 3.6.x'den 3.7'ye tek bir tıklama ile geçiş yapabileceğinizi unutmayın. Bu işlemin bir güncelleme olduğunu, geçiş işlemi olmadığını tekrar hatırlatalım. Yukarıda bahsedilen özellikler Joomla! 3.7 sürümünde yer alan yeni özellikler'den sadece bir kaçıdır. Joomla! eğitim derslerimizde yeni özelliklerin nasıl kullanılacağını sizler için hazırlayacağımız eğitim videoları ile aktaracağız... 

Sabitlenen Güvenlik Sorunları:

- Düşük Öncelikli - Çekirdek - Bilginin Açığa Çıkması (Joomla! 1.5.0'dan 3.6.5'a kadar olanları etkilemektedir) Daha fazla bilgi için Tıklayınız.
- Düşük Öncelikli - Çekirdek - XSS Güvenlik Açığı (Joomla! 3.2.0 - 3.6.5 arası etkilenir ) Daha fazla bilgi için Tıklayınız.
- Düşük Öncelikli - Çekirdek - XSS Güvenlik Açığı (Joomla! 1.5.0 - 3.6.5 sürümlerini etkilemektedir ) Daha fazla bilgi için Tıklayınız.
- Düşük Öncelikli - Çekirdek - XSS Güvenlik Açığı (Joomla! 1.5.0 - 3.6.5 sürümlerini etkilemektedir ) Daha fazla bilgi için Tıklayınız.
- Düşük Öncelikli - Çekirdek - XSS Güvenlik Açığı (Joomla! 3.2.0 - 3.6.5 arası etkilenir ) Daha fazla bilgi için Tıklayınız.
- Düşük Öncelikli - Çekirdek - ACL İhlalleri (Joomla! 1.6.0 - 3.6.5 sürümlerini etkilemektedir ) Daha fazla bilgi için Tıklayınız.
- Düşük Öncelikli - Çekirdek - ACL İhlalleri (Joomla! 3.2.0 - 3.6.5 sürümlerini etkilemektedir ) Daha fazla bilgi için Tıklayınız.
- Düşük Öncelikli - Temel - Bilginin Açığa Çıkması (Joomla! 3.4.0'ı 3.6.5'u etkilemektedir) Daha fazla bilgi için Tıklayınız.

Joomla! 3.7 Yeni Kurulum Paketi İndirin:

Yeni Kurulum Paketi: Joomla! 3.7.0 Tam Paket İndirin.
Güncelleme ve Yükseltme Paketi: Joomla! 3 Güncelleme ve Yükseltme Paketi İndirin.
Yeni Kurulum Talimatları ve Joomla! 3x Teknik Gereksinimleri

NOT: Güncelleme işleminden önce lütfen sitenizin güncel yedeğini alınız ve güncelleme talimatlarını okuyun, güncelleme işlemi bittikten sonra tarayıcınızın önbelleğini temizlemeyi unutmayın.