Dersler

jSecure Lite ile Joomla! Yönetici Giriş URL'sini Gizleme

jSecure Lite ile Joomla! Yönetici Giriş URL'sini Gizleme

Güvenlik sınırsızdır. Karmaşık bir şifreden çok daha fazlası. Saldırganların giriş sayfasına girmesini tamamen engelleyebilir miyiz? Bu, sitenize daha iyi bir güvenlik durumu sağlar.

jSecure Lite ile Joomla! yönetici giriş URL'sini gizleyerek web sitenizin güvenliğini geliştirin. Bir Joomla! web sitesinin varsayılan yönetici giriş URL'si "yoursite.com/administrator" gibi görünür. Bu adres, yönetici giriş alanını varsayılan olarak getirir. Bugün ki Joomla! Eğitim dersimizde arka uç giriş kapısını gizlemek için bu URL'yi nasıl değiştireceğimizi göreceğiz.

Bunu birkaç dakika içinde yapabiliriz. Bu kadar kolay. Sitenizi yıkıcı siber saldırılara karşı koruyabilirsiniz. Bunun için ücretsiz bir "jSecure Lite" uzantısı kullanacağız. Uzantıyı geliştiricisinin sitesinden indirebilirsiniz. Uzantıyı indirmek için kayıt olmanız ve siteye giriş yapmanız gerekiyor. jSecure Lite İndir

İndirmeyi tamamladıktan sonra, farklı Joomla! sürümleri için ayrı "jSecure Lite" barındıran sıkıştırılmış bir klasöre sahip olacaksınız. Şimdi Joomla! yönetici panelinize gidin. Eklentiler> Yönet alanına geçiş yapın. Orada "Paket Dosyası Yükle" şeklinde bir seçenek olacak.

Joomla! sürümünüze uygun jSecure Lite eklentisini yükleyin.

jSecure Lite ile Joomla! Yönetici Giriş URL'sini Gizleme

Eklentiyi kurup etkinleştirdikten sonra yönetici kontrol paneline tekrar gidin. Bileşenler menüsü altında jSecure Lite> Temel Yapılandırma kısmına geçiş yapın.

jSecure Lite ile Joomla! Yönetici Giriş URL'sini Gizleme

İşlevlerin etkinleştirildiğinden ve URL için Geçiş Anahtarı seçeneğinin ayarlandığından emin olun (yukarıdaki ekran görüntüsüne bakın). Şimdi bir Geçiş Anahtarı ayarlayın ve kaydedin.

Bu anahtarı hatırlamalısınız çünkü giriş URL'sinin içine girmeniz gerekecek, aksi takdirde giriş formunu alamayacaksınız. Anahtarı başarıyla kaydettikten sonra, giriş URL yapınız bu "yoursite.com/administrator/?key" gibi olacaktır. Varsayılan "http://localhost/joomla/administrator" çalışmaz.

jSecure, diğer birçok güvenlik özelliğine sahip olan bir premium eklentidir. jSecure Lite sürümünde, Pro sürümüne göre kısıtlı özelliklere sahipsiniz. Bu uzantının tam özellik listesini Burada bulabilirsiniz.

Detaylı anlatım için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.