Dersler

Joomla! Global Check-in Özelliği Nasıl Kullanılır?

Joomla! Global Check-in Özelliği Nasıl Kullanılır?

Joomla! kullanıcıları için "Joomla! Eğitim Dersleri" ne devam ediyoruz, bugün ki eğitim dersimizde, Global Check-in özelliği nedir?, Global Check-in (Genel Denetim) özelliği nasıl kullanılır bunları göreceğiz.

Joomla! Global Check-in özelliği neden önemli'dir?.. Örneğin, bir kullanıcı tarafından menü, kategori veya makale düzenlenmek için açılmış yada düzenleme oturumu hiç bitirilmemişse örneğini vermiş olduğum öğeler kilitlenmiş olabilir.

Bu durumda, diğer kullanıcılar bu menü, kategori veya makaleyi düzenleyemez. Global Check-in yapmak tüm bu öğelerin kilidini açarak serbest bırakmak açısından önemlidir.

Joomla! Global Check-in Nedir?

Bazen, sitede birden fazla yönetici çalışıyorsa, site belirli bir menü, kategori veya makaleyi kilitleyebilir. Çünkü sistem başka birinin hâlâ bu öğeyi düzenlediğini düşünür. Bu çok yaygın ve anlaşılması zor bir durum değil. Sadece sitenizin yönetim paneline giderek "Sistem" menüsünün üzerine gelin ve "Genel Denetim" seçeneğini seçin..

Artık tam olarak neyin düzenlendiğini görebilirsiniz ve bu menü, kategori veya makale'nin daha önce kilitlediğini, ancak gerçekten değiştirilmediğini biliyorsunuz, bu alandan gerekli düzenlemeyi yaparak işe geri dönebilmeniz için kilitlenmiş öğelerin kilidini açabilirsiniz.

Sütun Başlıkları

Filtrele: Kısmi başlığa göre filtrelemek için veritabanı tablosu adının bir kısmını girin ve Ara'yı tıklayın. Filtre alanını temizlemek ve listeyi filtre uygulanmamış durumuna geri yüklemek için X veya Temizle'yi tıklayın.

Onay Kutusu: Bir veya daha fazla öğe seçmek için bu kutuyu işaretleyin. Tüm öğeleri seçmek için sütun başlığındaki kutuyu işaretleyin. Bir veya daha fazla kutu işaretlendikten sonra, seçilen öğe veya öğeler üzerinde bir işlem yapmak için sol üst köşedeki "Denetle" düğmesine tıklayın.

Check-İn: Seçilen öğeleri kontrol eder. Seçilen bir veya daha fazla öğe ile çalışır.

Seçenekler: Varsayılan parametreler gibi ayarların düzenlenebileceği seçenekler penceresini açar.

Yardım: Bu seçenek yardım ekranını açar.

NOT: Global Check-in yapmadan önce hiç kimsenin düzenleme yapmamasını sağlayın. Global Check-in yapıldığında, şu anda düzenlenmiş olanlar da dahil olmak üzere tüm öğeler kontrol edilir.

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.