Dersler

Joomla'da Fotoğraf ve Video Oylama Yarışması Nasıl Oluşturulur?

Joomla'da Fotoğraf ve Video Oylama Yarışması Nasıl Oluşturulur?

Bu derste, Joomla! tabanlı web sitesinde NorrCompetition ile fotoğraf ve video oylama yarışması düzenlemenin pratik bir örneğini ele alacağız, ayrıca bazı ipuçları ve püf noktaları ile NorrCompetition konfigürasyonunun ince ayarını ele alacağız.

Bu video dahil olmak üzere adım adım bir kılavuzdur (makalenin sonuna bakın).

Bu eğitim diğer dillerde mevcuttur:

1: İşe Başlayalım

Öncelikle NorrCompetition dağıtım paketini indirmeniz gerekiyor. Ürün sayfasına geçin. Ürünü satın aldıktan sonra, NorrNext sitesindeki İndirmelerim bölümüne gitmeniz gerekiyor.

Joomla'da Fotoğraf ve Video Oylama Yarışması Nasıl Oluşturulur?

İndirilebilen NorrCompetitions ile ilişkili bir uzantı listesi vardır. Bileşenin kendisi ve modülleri (girişler, yarışmalar veya sonuçlar modülü ve benzeri) ve ayrıca eklentiler (arama ve site haritası eklentileri vb.). Gerekli tüm eklentileri aldıktan sonra Joomla! yönetici paneline geçebilirsiniz.

Ürün ve eklentileri, tipik Joomla! eklentileri gibi yükleyebilirsiniz. Ayrıca NorrCompetition birçok dilde yerelleştirilmiştir ve ihtiyacınız olan dil paketini indirebilir veya bileşeni Transifex aracılığıyla yeni bir dile çevirebilirsiniz. Burada bulunan tüm dil paketlerinin bir listesine bakın.

Bileşen yüklemesinden sonra NorrCompetition ürünlerine sahip yeni bir menü oluşturulacaktır. Bu yaklaşım Kunena'da görülebilir (zamanı kaydeder ve ön uçta hangi özelliklerin mevcut olduğunu görebilirsiniz). İlk kurulumdan sonra, örnek verileri yüklemenizi isteyen bir mesaj görüntülenecektir (20mb veri harici bir sunucudan indirilecektir). Aksi takdirde, daha fazla devam edebilirsiniz. Bu öğreticiyi kullanarak örnek verilere ihtiyaç duyulmaz, böylece bileşenin kişisel olarak nasıl çalıştığını ve ürünün kullanılabilirliğini anlamak her zaman ilginç olduğundan, bileşen gösterge panosuna gidebilirsiniz.

Joomla'da Fotoğraf ve Video Oylama Yarışması Nasıl Oluşturulur?

Bileşen aşağıdaki yapıya sahiptir:

Kategoriler: Minimum bilgi.

Alanlar: Yarışmalara atanabilecek özel alanlar. Sadece bir başlık, metin alanı, onay kutusu vb. oluşturabilirsiniz. NorrCompetition, Joomla! alanları ile ilişkili olmayan kendi alanlarını kullanır.

Yarışmalar: Yarışmaların 3 türü vardır: fotoğraf, video ve basit. Yarışma oluşturulduğu takdirde, katılımın yarışma ile ilişkilendirileceğinden, türü değiştiremezsiniz. Sekmelerle gruplandırılmış bir grup ayar vardır, böylece yarışmalarınızı ihtiyaçlarınıza göre yapılandırabilirsiniz. Konuklar ve kayıtlı kullanıcılar giriş formuyla giriş yapabilirler. Yarışma aktif veya tamamlanmış olabilir.

Girişler: Girişler, bileşen öğeleri olarak adlandırılır. Giriş, yarışmada yönetici tarafından onaylandıktan sonra görünecektir.

Yapısal olarak aşağıdaki sırayla çalışmalısınız: önce kategori oluşturulmalı, ardından gerekli alanları ekleyelim. Bundan sonra, bir yarışma oluşturma ve yarışmanın hangi kategoriye atanması gerektiğini ve hangi alanların eklenmesi gerektiğini seçme zamanı.

Yarışma ayarlarıyla parametrelerin çoğunu geçersiz kılabilirsiniz. Bu şekilde parametreler, genel bileşen seçenekleriyle varsayılan olarak ayarlanabilir, ancak bazı özel parametreler ayarlamanız gerekirse, yarışma ayarları aracılığıyla bunu yapabilirsiniz. Örneğin, her satırda veya izinlerde birtakım girişler olabilir: sadece kayıtlı kullanıcılar ilk yarışmaya giriş yapabilir, ancak ikinci yarışmada bile katılımcılar giriş yapabilirler.

Ekleme sırasında alanın türünü seçmelisiniz:

 • Başlık: Bu, girişin adıdır. Girişler insan olabileceği gibi cansız nesneler de olabilir (sergiler, otomobil markaları, resimler vb.) Veya evcil hayvanın monikeri olabileceği ve içerideki her yarışma için farklı başlık kullanma ihtiyacı olabileceği için bir "isim" terimi her zaman içeriğiniz için uygun değildir. Aynı web sitesi. Örneğin, "Miss Universe" için bir isim kullanmak ve "En iyi otomobil" için marka olarak başlık kullanmak daha iyidir.
 • Metin: Giriş alanı. Bu alan için bir filtre var.
 • Metin Alanı:  Güvenli olmayan etiketleri ve özellikleri kaldırmak için SafeHTML filtresini seçebilirsiniz. Seçerseniz galeriler, Google Maps da dahil olmak üzere gömebilirsiniz.
 • Takvim.
 • Onay Kutusu.
 • URL.

Alanı gerekli hale getirebilir veya adını ön tarafta gizleyebilirsiniz.

Bileşen, iş akışı sırasında size maksimum rahatlık sağlamak için tasarlanmıştır ve bütünleştiricinin ek özellikleri (sosyal yetkilendirme, kullanıcı profili, eylemler için puanlar ataması için 3. taraf uzantılarının kullanılması gereken bir seçeneğe sahip olmasını sağlayan yarışmalar işlevselliğine odaklanmıştır) vb. Böylece, bir kullanıcı profili standart Joomla! özellikleri kullanılarak tasarlanabilir, bu yüzden EasySocial gibi üçüncü taraf eklentisi kullanılarak sosyal yetkilendirme, Akeeba Social Login veya Slogin uzantıları ve benzerleri tarafından sağlanabilir. Aşağıda bunun hakkında konuşacağız.

2: Yarışma Yapısı Hakkında Düşünün

Yarışmayı düzenlemek için hangi konu seçilebilir? Bu senin hayaline bağlı. Bu gibi seçenekleri listeleyebiliriz: Bayan, müzik grubu, ulusal yemekler, yılın arabası, buz performansları, çocuk resimleri, resim sergi, danslar, ayın hayvanı, en iyi öğrenci kısa filmi, yılın fragmanı, favori kitabı ve diğer pek çok şey. Böylece kullanım alanı, yerel topluluklar, eğitim kurumları ve kulüplerden şehir portallarına ve web 2.0 sitelerine kadar değişiklik göstermektedir.

Örnek olarak şehir barlarına ve gece hayatına adanmış bir web sitesi ele alalım. Duyuru ve gündemi, haberleri ve raporları içerecek siteyi şimdi yarışmalarla oluşturabilirsiniz.

Aşağıdaki yarışmalar ve alanları oluşturduk:

Ayın Özeti  - Kulübün en çekici kadın ziyaretçisi (yarışma)

 • İsim başlığı
 • Kulüp - metin (giriş alanı)
 • Tarih - takvim
 • Sosyal medyada beni bulun - sosyal medyada kullanıcının profiline bir URL

Ayın Erkeği  - En iyi erkek imajı (yarışma)

 • Alanlar önceki yarışmadakilerle aynı

Ayın Canlı Gösterisi  - En iyi canlı performans (yarışma)

 • Grup - başlık
 • Kulüp - metin (giriş alanı)
 • Açıklama - metin alanı

Alternatif Sanat  - stüdyoda / Cosplay'te yapılan sanatsal imgelerle yarışma

 • Başlık - başlık
 • Model - metin
 • Fotoğrafçı - metin
 • Makyaj - metin
 • Açıklama - metin alanı
 • Bizi sosyal medyada bulun - URL
 • Hizmet Şartları’nı kabul et - onay kutusu

İşte nasıl gidiyor - ilk iki yarışma gece hayatına adanmıştır: kulüp ve bar web sitelerini veya sosyal medyayı ziyaret edebilir, en etkileyici ziyaretçilerin fotoğraflarını çekebilir ve oylamayı daha aktif hale getirmek için doğru yarışmalara katılım gönderebilirsiniz. Yarışma başlığını site fikrine göre (ayın kişisi vb.) Yeniden adlandırabilirsiniz. Fotoğrafı çekilen kişinin kulüp adını ve URL'sini kaçırmayın (isteğe bağlı).

3. yarışma, yerel müzik kulübü'nde / barda kaydedilen canlı performanslara adanmıştır. Yeni grupların daha fazla dikkat ve tanınma almasına yardımcı olacak. Sosyal medya kanallarında ilan ederek yarışmayı teşvik etmenize yardımcı olabilirler. Sonuç olarak, her grup kendi hayranlarını oy kullanmaya çekecek ve işitilmeniz büyüyecek. Ayrıca iki yeni alan ekledik: kulüp adı ve açıklaması (şov hakkında kısa bir bilgi sağlamak için).

Ve son olarak Alternatif Sanat - yaratıcı kişilerin kendi görüntüleriyle girişler gönderebileceği ve katılabileceği özel bir yarışma. Profesyonel fotoğrafçı, iyi makyaj ve el yapımı gibi bir şey (kıyafetler, aksesuarlar, vb.) Gotik görüntüler, steampunk veya cosplay - insanların dikkatini çekmek için etkileyici bir yol. Bu konularla ilgili sosyal medya kanallarını inceleyebilir ve yaratıcı kişileri rol almaya davet edebilirsiniz. Bu, kullanıcıların girişleri gönderebileceği örneğimizdeki tek yarışmadır. Bu nedenle, kullanıcıların Kullanım Şartları'nı kabul etmelerine izin veren bir onay kutusu alanı eklenmiştir.

Yukarıda listelenen yarışmalar için de 2 kategori oluşturduk: Eğlence ve Görüntüler.

Yeni alan modunun nasıl göründüğü:

Joomla'da Fotoğraf ve Video Oylama Yarışması Nasıl Oluşturulur?

Yeni alanlar eklendi:

Joomla'da Fotoğraf ve Video Oylama Yarışması Nasıl Oluşturulur?

3: Bir Yarışma Eklemek

Şimdi bir yarışma eklenmenin zamanı:

Joomla'da Fotoğraf ve Video Oylama Yarışması Nasıl Oluşturulur?

Tüm parametreler sekmelerle gruplandırılmıştır. İlk sekmede, bir başlık ve tam açıklama girebilirsiniz (WYSIWYG etkinse, metin formatıyla oynatabilir veya bir görüntü ekleyebilirsiniz). Daha fazla kategori seçin ve yazın. Kategori için Eğlence, Resim veya Video olabilir. Yarışma oluşturma sırasında bir kez türü seçebilirsiniz. Fotoğraf olsun.

Yarışmanın Başlangıç ​​ve Bitiş tarihini ayarlayın. Bitiş tarihi dolduğunda, durum otomatik olarak aktiften tamamlanana kadar değişir ve sonuçlar yarışma sayfasında görüntülenir. Aşağıdaki öğreticiyi okumak tavsiye edilir: Farklı oylama yarışma senaryoları.

Şimdi Alanlar sekmesine ilerleyin ve bu yarışmaya hangi alanların atanacağını seçin.

Bunun yanı sıra, sistemin her zaman ön uçta giriş ünvanını göstermesi gerektiğinden, Başlık her zaman gereklidir.

Joomla'da Fotoğraf ve Video Oylama Yarışması Nasıl Oluşturulur?

Yapılandırmamız gereken bir sonraki sekme, Düzen seçenekleridir. Burada yarışma düzenini yönetebiliriz.

Joomla'da Fotoğraf ve Video Oylama Yarışması Nasıl Oluşturulur?

Tüm parametreler global seçeneklerden alınır, ancak her yarışma için özel parametreler ayarlayabilir ve son olarak ayarları geçersiz kılabilirsiniz. Oylama başlamadan birkaç gün önce geri sayım sayacına ihtiyacımız var. Sadece set  Oy Başlangıç Timer için Evet.

Ayın Erkeği (tür: Fotoğraf) ile benzer manipülasyonlar yapalım, bu yüzden bu konuda ayrıntılı olarak durmayacağım.

Şimdi video yarışmalarını deneme zamanı. "Ayın canlı gösterisi" adlı 4. yarışmayı oluşturalım, ardından video türünü seçip ilişkili alanları (yukarıdaki yapıya göre) atayalım. NorrCompetition, işlenebilecek çeşitli video sağlayıcı URL'lerini desteklemektedir. Youtube'un yanı sıra Vimeo, Instagram vb. Gibi çeşitli hizmetler de vardır. Daha sonra girişler ekleyeceğiz.

Ve en ilginç yarışma - Alternatif Sanat . Bir öncekinden farklı olarak, bu yarışmanın özelliği kullanıcıların giriş yapmasını sağlıyor. Bu girişler, ön uçtaki özel bir form aracılığıyla gönderilebilir. Yönetici tarafından onaylandıktan sonra, katılım yarışmaya girecektir. Kullanıcıların varsayılan olarak giriş göndermesine izin verilmez, ancak genel seçenekleri geçersiz kılarak doğru izinleri ayarlayacağız. İlk 4 parametreyi bulmak Git> İzinler sekmesini düzenleyin.

Joomla'da Fotoğraf ve Video Oylama Yarışması Nasıl Oluşturulur?

4: Bileşen Genel Seçenekleri

Şimdi küresel seçeneklere geçelim. Bu, bileşen yönetici panelinin sağ üst tarafındaki Seçenekler düğmesidir.

5: Genel sekmesi

Uygun bir tema seçelim (örn. Bootstrap3) ve Girişlerde Bildirimler parametresini bulalım. Bu ne? Bir site yöneticisi, kullanıcı ön taraftaki bir girişi gönderdiğinde bildirim alabilir. Giriş onaylanmış ve yayınlanmışsa, giriş gönderen, ön uçtaki girişi düzenleme ve verileri güncelleme (fotoğraf veya açıklama değiştir) yeteneğine sahip olacak, ancak bu şekilde giriş yayından kaldırılacak ve yönetici tekrar kontrol etmelidir. . Site yöneticisi giriş değişikliklerini kontrol etmesi gerektiğinden iyidir. Bu nedenle, bu seçenek 2 parametreye sahiptir: yeni girişlerde bildirimler ve değiştirilen girişler hakkında bildirimler. Her iki parametreyi de ayarlayalım.

Paylaş düğmesi  - sayfaları paylaşmak için sosyal ağ düğmeleri (Açık Grafik desteklenir) - mevcut tüm sosyal medya düğmelerini ekleyelim.

6: Yarışma Sekmesi

Giriş sayısı parametre - bir yarışmacının bir yarışma için gönderebileceği girdileri belirtin. Hadi 3'e ayarlamaya çalışalım.

Joomla'da Fotoğraf ve Video Oylama Yarışması Nasıl Oluşturulur?

 • Ek fotoğraflar  - bu parametre, fotoğrafları mini-galeriye çeviren yarışma video türünde bile ek fotoğraflar eklemeyi sağlar. Bir sihirli parametre! Bunu "Evet" e ayarlayacağız.
 • Oylama seçenekleri  - burada standart ayarlardır, ancak parametreleri ayarlayabilirsiniz.

7: Yorumlar Sekmesi

Giriş sayfasına yorum eklemek için bir seçenek var. Bu arada, sekmelerde gruplandırılmış çeşitli yorumlar eklemek mümkündür. Şimdi Komento olsun.

8: Görüntüler Sekmesi

Burada, bileşen tarafından oluşturulacak resimler için boyut parametrelerini ayarlamalıyız: küçük resim, orta ve büyük görüntüler. Bu arada, yarışma düzenleme modunda bu görüntüler için özel genişlik ve yükseklik ayarlayabilirsiniz. Resimler için farklı boyutlarda yarışmalar oluşturulmasına izin verecektir. Örneğin, bazı durumlarda, farklı yarışmalarda dikey ve yatay fotoğraflara ihtiyacınız olabilir.

9: İzinler Sekmesi

Burada, belirli kullanıcı gruplarının hangi eylemlerine izin vermeyi ayarlayabiliriz. Oylamaya varsayılan olarak izin verilmediği için önemlidir. Konuk grubunu atlayıp Kayıtlı grup seçip Oylamayı İzin Ver olarak ayarlayalım. Şimdi kayıtlı kullanıcılar giriş için oy verebilir.

10: Girişler Ekleme

Girişlerin yarısını arka uçtan ekleyebilirsiniz. Arka uçta giriş ekleme:

Joomla'da Fotoğraf ve Video Oylama Yarışması Nasıl Oluşturulur?

Kayıtlı kullanıcıların ön taraftaki girişleri gönderebileceğini hatırlıyor musunuz? Ekran görüntüsü aşağıda göründüğü gibidir: Ön uçtan giriş gönderme.

Joomla'da Fotoğraf ve Video Oylama Yarışması Nasıl Oluşturulur?

Burada "Kullanım Şartları ile Katılıyorum" onay kutusunu da içeren yarışmaya verdiğimiz tüm özel alanları görebiliriz.

En kısa sürede  giriş gönderilirse , moderatör tarafından onaylanmış ve bundan sonra bu yarışmada görünecektir. Bu arada, kullanıcı ön uçta yarışmalar oluşturabilir (aynı zamanda site yöneticisi tarafından yönetilmektedir). Ancak bu vaka çalışmasında buna ihtiyacımız yok.

Girişlerim sayfasının nasıl göründüğü aşağıda açıklanmıştır:

Joomla'da Fotoğraf ve Video Oylama Yarışması Nasıl Oluşturulur?

Herhangi bir öğeyi düzenleme ve giriş sayfasına geçme yeteneği ile bir kullanıcının giriş listesi. Hepsi basit ve temiz.

11: Ön Uçta Aktif Yarışma

Gerekli tüm veriler hazır ve bir yarışma yapabilir ve siteyi kapsamlı bir tanıtım yapabiliriz. Aktif yarışma şöyle görünüyor:

Joomla'da Fotoğraf ve Video Oylama Yarışması Nasıl Oluşturulur?

Geri sayım sayacı ile aktif giriş.

Joomla'da Fotoğraf ve Video Oylama Yarışması Nasıl Oluşturulur?

Giriş sayfası.

12: Ziyaretçileri Kullanıcılara Dönüştürme

Artık yapı oluşturuldu, girişler eklendi ve oylama başladı. Şimdi siteyi daha kullanıcı dostu hale getirmek için çeşitli geliştirmeler eklemenin zamanı geldi.

Sadece kayıtlı kullanıcılar oluşturduğumuz 3 yarışmada oy kullanabileceğinden, ilk öncelik, kullanıcıların birkaç tıklamayla siteye kayıt olmaları / oturum açmalarına ve oy kullanmasına izin vermek için sosyal yetkilendirme sağlıyor. E-posta yoluyla hesap onaylama ile standart kayıt işlemini zorlaştırmadan vb. Böyle bir özellik elde etmek için 3. taraf uzantısı gereklidir. Akeeba SocialLogin veya Slogin'e bir göz atabilir ve sosyal medya simgelerinin giriş modülünüzde göründüğünden emin olabilirsiniz.

Şimdi, kullanıcıya önce siteye giriş yapmasını isteyen özel bir mesaj ile "oy verme yetkiniz yok" mesajını verelim. Joomla! dili geçersiz kılma ile kolayca yapılabilir.

Git Eklentiler > Diller > Geçersiz Kılmalar > Yeni'ye gidin.

Gerekli sabit değeri elde etmek için değer aramaya çalışın (COM_COMPETITION_VOTE_ERROR_NO_PERMISSIONS), yeni geçersiz kılma ve kaydetme. Şimdi yeni mesajımız var: "Girişe oy vermek için lütfen sosyal medya hesabını kullanarak siteye giriş yapın"

Joomla'da Fotoğraf ve Video Oylama Yarışması Nasıl Oluşturulur?

13: Oylama Seçenekleri

Yarışma şartlarına göre oylama seçenekleri belirleme yeteneği çok önemli bir andır. Seçenekler> Yarışma sekmesi> Oylama Seçenekleri 'ne gitmelisiniz.

Burada, Oylama Frekansı, Giriş başına Maksimum Oylar, kullanıcının giriş başına oy kullanabileceği (örneğin, tekrar oy kullanma yeteneği), haksız oylamadan korunma sağlamak için çeşitli kontrol prosedürleri vb. Ayarlayabilirsiniz. Geleneksel olarak, bu parametreler yarışma ayarlarında geçersiz kılınabilir.

14: Aktif Yarışmalar Yönetimi

Artık, gerekli tüm görevler yapıldı ve oylama süreçte. Yarışmaları yönetme ve denetleme süreci nasıl görünüyor? Neyse ki bu zor değil.

NorrCompetition'ın yeni ve değiştirilmiş girişler hakkında varsayılan olarak bildirim gönderebileceğini yukarıda belirtmiştik. Böyle bir sonuç almak için bu seçenekleri global ayarlara eklemelisiniz.

Ayrıca, bileşen panosunda bekleyen girişlerin bir listesi vardır. Beklemedeki herhangi bir öğeye tıklayarak giriş düzenleme moduna geçeceğiz ve eski ve değiştirilmiş içeriğe sahip karşılaştırma tablosunu göreceğiz. Her şey yolundaysa, girişi yayınlayabiliriz.

Joomla'da Fotoğraf ve Video Oylama Yarışması Nasıl Oluşturulur?

15: Giriş Değişikliği Denetleniyor

Kullanıcı, ön uçtaki bazı verileri düzenleyerek ve değiştirerek girişi düzenleyebilir. Açıklamayla birlikte metin alanı gibi bir şey olabilir (girişi düzenlemek için izinleri ayarlamayı unutmayın). Bu şekilde, giriş, site yöneticisi tarafından incelenene kadar engellenir ve yarışmada kullanılamaz hale gelir. Bunu daha ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.

Joomla'da Fotoğraf ve Video Oylama Yarışması Nasıl Oluşturulur?

Girişler listesinde değiştirilen giriş şu şekildedir:

Joomla'da Fotoğraf ve Video Oylama Yarışması Nasıl Oluşturulur?

Kullanıcı tarafından değiştirilen girişi tanımlayan özel bir simge belirir.

Düzenle'ye geçin ve bir karşılaştırma modunu iki parçaya bölünmüş olarak görebilirsiniz: sol kısım eski içerikten oluşur ve değişen içerik sağ tarafta görüntülenir. Kullanıcı tarafından değiştirilen medya ve alanlar sarı renkle işaretlenir. Moderatör ayrıca alanları değiştirebilir.

Joomla'da Fotoğraf ve Video Oylama Yarışması Nasıl Oluşturulur?

Her şey yolundaysa - parametreyi  sayfanın en altında Doğrula ayarına getirin ve Kaydet'e tıklayın. Bu giriş yarışmaya tekrar girdi.

16: Ek Bildirimler

İki standart bildirim olayı, site yöneticisine yardımcı olur. Ancak, bazı eylemler hakkında yarışmacıyı bilgilendirmeniz gerekebilir. Böyle bir sonuç almak için çekirdek eklenti olarak gelen NorrCompetition Notifications eklentisini kurmalıyız.

Eklenti, aşağıdaki eylemlerle ilgili e-postalara bildirim gönderir:

 • Yayınlanmış giriş
 • Yayınlanmamış giriş
 • Giriş onaylandı
 • Giriş onaylanmadı
 • Giriş reddedildi (çöp kutusuna gönderildi)
 • Giriş bir oy kazandı (biri bu giriş için oy kullandı)

Bu bildirimler tamamen kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılar.

17: Tamamlanmış Yarışma. Görüntülenecek Sonuçlar

Böylece oylama tarihi'nin süresi doldu ve yarışmanın durumu tamamlandı. Sonuç olarak, kullanıcılar artık oy verme yeteneğine sahip değildir ve girişlerin listesi değişmiştir.

18: Bir Grand Prix Durumu

Grand Prix dönemi (Fransızca'dan) yarışmanın galibi veya yarışmada verilen ana ödül anlamına gelir. Bileşen, Grand Prix statüsünü sadece bir yarışma başına bir girişe atamak için tasarlanmıştır. Sonuçlara rağmen, Grand Prix durumu ile giriş her zaman ilk önce görüntülenecektir.

Joomla'da Fotoğraf ve Video Oylama Yarışması Nasıl Oluşturulur?

Sonuç olarak, site yöneticisi, yazı işleri müdürünün ya da jüri üyelerinin sempatisine göre, Grand Prix statüsünü girişe atayabilir.

19: Kazananların Özel Alanlara Göre Gruplandırılması

Özetlemek ve en yüksek dereceden en düşük değerlere kadar olan girişlerin bir listesini görmek güzel, ancak.. Yarışmaya bağlı olarak, kazananları alanlara göre gruplandırmanız gerekebilir. Örneğin, şehir veya yaşa göre girişleri gruplamak. New York'tan 3 galibiyet gösterebilirsiniz, aşağıda Los Angeles ve diğerlerinden 3 kazanan var. Şehir daha önce eklediğimiz bir alan ve NorrCompetition açıklanmış olan yöntemi kullanarak sonuçları sıralayabilir.

Bu sonuca ulaşmak için, lütfen gerekli olan yarışmayı düzenleyin> Yerleşim Seçenekleri ve Tamamlanmış Seçenekler başlığı altında listelenen parametreleri bulun:

Joomla'da Fotoğraf ve Video Oylama Yarışması Nasıl Oluşturulur?

Sonuçtaki Girişler - Tamamlanmış yarışmaya katılan en yüksek dereceye sahip girişlerin sayısı. Geleneksel olarak, bu değer 3'tür (değiştirilebilir), ancak diğer tüm girişler aşağıda görüntülenir.

Gruplama Alanı - Yarışma tamamlandığında girişleri gruplandırmak için kullanılacak alanı seçin. Sitemize göre şehir veya kulüp olmalı.

Alan Başına Giriş - Bu parametre aşağıda açıklanacaktır. Ayrıca, 3'e ayarlayalım.

Aşağıdaki şemada gösterilen kazananlar: Grand Prix statüsündeki kazanan (herhangi bir girişin böyle bir durumu varsa) en yüksek önceliğe sahiptir ve görsel olarak diğerlerinden farklıdır. Aşağıda, alandan bağımsız olarak kazananları görebiliriz. Ancak alanlara göre gruplandırma seçilirse, alandan alınan değerlere ve inenlere göre kazananların bir listesini göreceğiz. Gruplama seçilmemişse, tüm girişler görüntülenecektir.

Joomla'da Fotoğraf ve Video Oylama Yarışması Nasıl Oluşturulur?

20: Diğer Bileşen Özellikleri

Başka ilginç özellikler veya püf noktaları var mı?

Çok Dilli İçerik: Bileşen çok dilli içerik sağlar. Yarışmaların, kategorilerin ve alanların başlıklarını ve ayrıca Grand Prix açıklamasını çevirebilirsiniz. Girişler verisi tercüme edilemez çünkü gerçek bir durumda, içeriklerini mevcut diğer dillere yerleştirmeyi umursamayacak son kullanıcılar için daha zorlu gönderme süreci gerçekleştirecektir.

Para Kazanma: NorrCompetition için AUP Plugin'e bir göz  atabilirsiniz, bu kuralları kullanarak performans eylemleri için AUP puanları atayabilir ve limitleri belirleyebilirsiniz. Örneğin bir oy için, 1 puan atamak. Kullanıcı girişler için oy almak için puan almalıdır. AUP için bir ödeme eklentisi de gerekli olabilir.

Alternatif Bir Para Kazanma Yolu: Belirtilen kullanıcı gruplarının oy kullanmasına izin veren NorrCompetition izinlerini ayarlayın ve yalnızca bu grupların kullanıcıları oylama gibi eylemler gerçekleştirebilir. O zaman bir Joomla! abonelik uzantısına ihtiyacımız olacak. Çok çeşitli bir para kazanma aralığı sunar, belirli bir süre için (5 gün, 2 hafta, 3 ay vb.) Birkaç fiyatlandırma planı oluşturabilirsiniz. Başarılı ödeme yapıldıktan sonra, kullanıcı belirtilen kullanıcı grubuna (NorrCompetition'da zaten ayarlamış olduğumuz) atanacaktır. Kullanıcı girişler için oy vermek zorundadır, girişleri göndermek vb. Abonelik süresi dolduğunda, kullanıcı Kayıtlı Kullanıcı Grubuna tekrar atanır ve aboneliği tekrar satın alması gerekir.

ÖZET

NorrCompetition'ın işlevselliği, çeşitli yarışmalar ve oylama düzenlemeleri için yeterince geniş ve uygundur. Ayrıca, esnek seçenekleri ile bileşeni ayarlamanıza olanak tanır.

Bileşen, kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir ve çeşitli temalarla birlikte gelir. Joomla! şablonu aracılığıyla temayı geçersiz kılmak kolaydır. Kod temiz ve % 100 Joomla! ile uyumlu, ayrıca yorumları etkinleştirebilirsiniz, bazı özellikler eklentiler yoluyla eklenebilir. Geliştiriciyseniz, bileşen API'sini ve kapsamlı belgeleri kullanarak kendi eklentinizi oluşturabilirsiniz.

NorrCompetition kullanarak oylama yarışmaları inşa etmek için iyi şanslar!

Daha fazla bilgi için www.norrnext.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

NorrCompetition İndir

Video Rehberi

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.