Dersler

Joomla! 3.8 'de Yeni Yönlendirme Sistemini Aktif Etme

Joomla! 3.8 'de Yeni Yönlendirme Sistemini Aktif Etme

Joomla! 3.8 sürümü ile birlikte gelen "Yeni Yönlendirme Sistemi" sayesinde, makalelere ait URL'ler de bulunan kimlik numaralarını (ID numarası) kaldırmak artık çok kolay.

Joomla! kullanıcılarının belki de en çok istediği ve uzun zamandır beklediği özellikler'den bir tanesi de buydu. Kullanıcılar yeni yönlendirici ile, makalelere ait URL'leri daha okunabilir ve SEO açısından daha faydalı bir hale getirebilecek.

Joomla! 3.8 yeni yönlendirme sistemi (New Routing System), kullanıcılara URL'lerden kimlik bilgilerini (ID numaraları) kaldırma isteği de dahil olmak üzere daha fazla denetim imkanı verir.. Bu özellik tüm yeni site yapılarında kullanılabilir, eski ve aktif durumdaki web sitelerinizde bu özelliği kullanmanız halinde eski URL'lerin 404 hatası verme durumu mevcut.

Joomla! ekibi eski URL'lerin çalışmaya devam etmesi için bir takım araştırma içindeler, bu konu hakkında gelişmeler olduğu andan itibaren sizinle paylaşmaya devam edeceğiz. Yeni yönlendirici ile URL yapınızdan kimlik numaralarını kaldırmadan önce mutlaka test işlemini yapmanızı tavsiye ederim.

Joomla! 3.8 sürümünde bulunan yeni yönlendirme sistemini aktif ederek, URL'den kimlik bilgilerini kaldırma işlemin nasıl yapıldığını görmek için hazırlamış olduğumuz videoyu izleyebilirsiniz.

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.