Dersler

Joomla! 3.8'de Çoklu Seçim Filtreleme Özelliği Kullanımı

Joomla! 3.8'de Çoklu Seçim Filtreleme Özelliği Kullanımı

Geçtiğimiz yıl Eylül ayında Joomla! 3.8.0 kararlı sürüm çıktığında, sizlere yeni sürümdeki özelliklerden bahsetmiş ve bazı özelliklerin kullanımına dair eğitim dersleri hazırlamıştık..

Joomla! 3.8 sürümündeki yeni özelliklerden bahsederken, pek ön plana çıkmayan veya bir çoğu yerde anlatılmayan bir özellikten bugün bahsedeceğiz. Yeni özellik "Çoklu Seçim Filtreleme" özelliğidir, bu özellikten bahsederken özelliğin kullanım alanlarına da değineceğiz.

Buradaki yama sayesinde artık makaleler çok daha güçlü özelliklere sahip. Özellikle web sitelerinde çok fazla sayıda makale olan kullanıcılar için "Çoklu Seçim Filtreleme" özelliği işleri biraz daha kolaylaştırıyor.

Çoklu Seçim Filtreleme özelliğini Makaleler kısmında kullanabilirsiniz. Bu özellik Kategoriler, Erişim Seviyeleri, Yazarlar ve Etiketleri destekler.

Joomla! 3.8'de Çoklu Seçim Filtreleme Özelliği KullanımıYukarıdaki resimde de göreceğiniz üzere birden fazla alanda seçim yapılarak filtreleme işlemi yapılmaktadır. Bir sonraki Joomla! eğitim dersimizde görüşmek üzere.

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.