Dersler

Akeeba Backup ile JPA Formatı'ndaki Yedeği Geri Yükleme

Akeeba Backup ile JPA Formatı'ndaki Yedeği Geri Yükleme

Web sitenizin bir yedeği yalnızca geri yükleyebileceğiniz durumlarda kullanışlıdır, belki de web sunucunuzu değiştirmeniz veya siteyi bir geliştirme sunucusundan canlı bir sunucuya taşımanız gerektiği zamanlarda.

Joomla! CMS ile oluşturulmuş web sitelerinde, yedekleme işlemi için kullanabileceğiniz eklenti Akeeba Backup eklentisidir. Akeeba Backup ile JPA formatı'nda alınan bir Joomla! yedeği farklı bir sunucuya nasıl yüklenir? bunu hep birlikte görelim..

Başlangıç ​​olarak, Akeeba Backup ile "Yedekle" kısmından web sitenizin bir yedeğini alın. Yedekleme işlemi tamamlandığında "Yedek Yönetimi" alanından almış olduğunuz yedekleri dilerseniz bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Akeeba Backup ile web sitenizin yedeğini iki ayrı formatta alabilirsiniz, bunlardan birisi "JPA" formatı, bir diğeri ise "ZIP" formatıdır. Daha önceki Joomla! Eğitim Dersleri'nde ZIP formatı ile alınan bir yedeğin nasıl geri yükleneceğini anlatmıştık, bugün ki eğitim dersimizde JPA formatı ile alınan bir yedeğin geri yükleme işlemini konu alacağız..

Akeeba Backup ile alınan JPA formatındaki yedeğin geri yükleme işlemi ZIP formatına göre biraz farklılık göstermektedir. JPA formatındaki bir yedeği farklı bir sunucuya yüklemek istediğimizde, Akeeba Kickstart adlı ek bir programa ihtiyacımız var. Kickstart bir yükleme programı DEĞİLDİR, özel bir arşiv çıkartma aracıdır.

JPA formatı hakkında daha fazla bilgi için Buraya bakabilirsiniz.

İndir:

Akeeba Backup - İndir

Akeeba Kickstart - İndir

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.