Joomla! Eğitim Dersleri

Joomla! 3.7 ile Çok Dilli Site Oluşturma

Kategori: Joomla! Dersleri Yazdır

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Joomla! kullanıcıları için hazırlamış olduğumuz eğitim derslerimizde bu hafta, Joomla! 3.7 sürümü ile "Çok Dilli" site oluşturma işlemini ele alacağız.

Joomla! 3.7 sürümü ile birlikte karşımıza farklı yeni özellikler geldi, kullanıcı deneyimini arttırmak amaçlı yapılan bu yenilikler, kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlamakta... Joomla! 3.7 sürümü ile çok dilli site oluşturma işlemini anlattığımız bu video da, ayrıca "Çok Dilli Birleşmeler" bileşeni'nin nasıl kullanıldığını ve 2 farklı dilde ki makaleyi tek bir arabirimden nasıl düzenleyeceğimizi göreceğiz.

Joomla! 3.7 Çok Dilli Birleşmeler Bileşeni Nedir?

Çok Dilli Birleşmeler bileşeni, Joomla! 3.7 sürümü ile birlikte karşımıza geldi. Bu bileşen sayesinde birden fazla dil de yayın yapan siteler de, farklı diller'deki makaleleri tek bir arabirim'den düzenleme imkanı bulunmakta. Bu sayede kullanıcılar zaman'dan tasarruf ederek makaleleri düzenleme veya iyileştirme işlemlerini daha kolay bir şekilde yapacak.

Tags: Joomla! 3.7Joomla! Çok Dilli Site OluşturmaÇok Dilli Birleşmeler BileşeniJoomla! Çok Dilli BileşeniJoomla! 3.7 Çok Dilli Bileşeni