Bileşen

K2 Joomla! Gelişmiş İçerik Bileşeni

K2 Joomla! Gelişmiş İçerik Bileşeni

K2 Joomla! gelişmiş içerik bileşeni 2010 yılında Joomla! bileşen ödülünü almış, ödüllü bir içerik bileşeni'dir. Güçlü ve esnek yapısı sayesinde sitelerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

K2 içerik bileşeni bir kaç cümle ile geçiştirilecek bir eklenti değildir, bunun için sizlere mümkün olduğu kadarı ile K2 hakkında bilgiler aktarmaya çalışacağım. İlerleyen zamanlar içerisinde K2 ile ilgili video ders anlatımlarını da sitemizde bulabilirsiniz.

K2 Nedir?
Joomla Works tarafından geliştirilen ve 2 milyondan fazla indirme sayısına ulaşmış, ödüllü Joomla! gelişmiş içerik bileşenidir. Zengin içerikler oluşturmanızı sağlayan aynı zaman da formlar, kategoriler, yorumlar, kullanıcı grupları vs gibi alanlar oluşturmanıza da olanak sağlayan gelişmiş içerik yönetim bileşeni'dir...

K2 kullanarak yazar blogları, ürün kataloğu, iş portföyü, döküman indirme, haber-magazin sitesi oluşturabilirsiniz. Bütün bunların hepsi bir paket altında toplanmıştır. Kullanımı kolay ve basit olan K2, ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek güçlü bir yapıya sahiptir.

Dilediğiniz kadar içerik oluşturabilir, içerikleriniz de resim galerisi oluşturabilir yada video ekleyebilirsiniz. Her hangi bir yorum bileşeni'ne ihtiyaç duymadan K2 içerisinde yer alan yorum sistemini kullanabilirsiniz.

K2 yaklaşık 70 dilde tercüme edilmiştir. İngiltere, Fransa, İspanya, Almanya, İtalya, Türkiye ve Brezilya gibi topluluk grupları vardır.

ÖZELLİKLER:
K2 ek alanlar ile genişletilebilir olduğundan, kolayca kategoriye özgü içerik türleri, örneğin makale, blog yazısı, ürün tanıtım sayfası, dizin listeleme oluşturabilirsiniz. K2'nin standart olarak kullanıcılara sunduğu birkaç özelliği yazalım...
- Resim, video galerileri oluşturabilirsiniz.
- Kategoriler oluşturabilirsiniz.
- Kullanıcı grupları oluşturma imkanı.
- Akıllı ön yüz düzenleme özelliği.
- Google AJAX arama entegrasyonu.
- Google'ın reCAPTCHA & akismet ile entegre yorumlama özelliği.

KİMLER K2 KULLANIYOR?
K2 bileşeni'ni Joomla! ile ilgilenen ve yukarıda  örneklerini vermiş olduğumuz alanları oluşturmak isteyen, aynı örnekte olduğu gibi haber/magazin sitesi, yazar blogları, ürün tanıtımı gibi farklı siteler oluşturmak isteyen herkes kullanabilir.

Dünya çapında birçok kişinin kullandığı gibi kısaca bir kaç örnek vermek gerekirse... Gorillaz.com, cloud.com, Groupama, Harvard, Avustralya Yüksek Mahkemesi, Queen.gr, OnSports.gr, Jaguar Yunanistan gibi siteler K2 ile güçlendirilmiştir.

K2 bileşeni'ni incelemek için demo sayfasına Buradan bakabilir, indirmek için de Şuraya göz atabilir, topluluk sayfasına bakmak için de Orayı inceleyebilirsiniz. K2'nin kendine özgü uzantıları mevcut durumda, uzantıları incelemek için Buraya bakabilirsiniz. Aynı zaman da K2 için çeşitli şablonlar da olduğunu belirtelim, şablonlara göz atmak için Şuraya bakınız.

NOT: K2 ile içeriklerinize video eklemek için AllVideos eklentisini kurmanız gerekli, yine K2 ile resim galerisi oluşturmak isterseniz "Simple İmage Gallery" eklentisini kurmalısınız.

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.