Blog

Helix Ultimate 2.0 RC 2 Yayınlandı

Helix Ultimate 2.0 RC 2 Yayınlandı

Bugün, birkaç yeni seçenek, birkaç düzeltme ve iyileştirme ile Helix Ultimate 2.0 RC 2 yayınlandı. Helix Ultimate 2.0 kararlı sürümüne bir adım daha yaklaştık. Geliştiricilerimiz, size en kısa sürede kararlı sürümü sunmak için yorulmadan çalışıyor. Bu olağanüstü an için biraz daha beklemeniz gerekiyor.

Bugünkü (16 Temmuz) RC 2 sürümü deneysel bir sürümdür ve üretim siteleri için hazır değildir. Helix Ultimate 2.0 'a gösterdiğiniz ilgi için yürekten teşekkür ederiz. Bu sürümü denemeye davetlisiniz, ancak bir üretim sitesinde KULLANMAYIN. Helix Ultimate 2.0 RC 2'ye geçmeden önce bir önceki sürümümüzde gelenlere buradan göz atabilirsiniz.

Helix Ultimate 2.0 RC 2'de Neler Var?

Yeni Helix Ultimate 2.0'ın birçok yeni özellik ve işlevsellik ile dolu olduğunu zaten biliyorsunuz. Bu özelliklerin birçoğunu önceki güncellemelerimizde sunduk. Bu Helix Ultimate 2.0 RC 2, birkaç yeni seçenek getirecek ve yaşamış olabileceğiniz birkaç sorunu çözecektir.

Bu RC 2'de neler olduğunu öğrenmek için değişiklik günlüğüne bir göz atalım.

Helix Ultimate 2.0 RC 2 Değişiklik Günlüğü

  • Yeni: Yapışkan başlık ofset seçeneği eklendi
  • Düzeltme: Çok dilli şablon güncelleme sorunu
  • Düzeltme: LoadTemplateData yönteminin sorunu
  • Düzeltme: Şablon ayarlarında menü atama sorunu
  • Düzeltme: Joomla 4 yazdırma açılır penceresi sorunu
  • Düzeltme: Özel logo URL sorunu
  • Düzeltme: Düzen oluşturucu ızgara seçeneği sorunu
  • Düzeltme: Mega menü dolu kapsayıcı sorunu
  • Düzeltme: Eksik dil metni

Yapışkan Başlık Ofset Seçeneği

Birçoğunuz web sitenizin başlıklarının yapışkan olmasını istiyorsunuz. Web sitenizin başlık menüsünün en üstte sabit kalması ve sitede gezinmeyi çok daha kolay hale getirmesi şaşırtıcı. Artık yeni başlık yapışkan ofset seçeneği ile başlığınızın ne zaman yapışkan olmasını istediğinize karar verebilirsiniz. Bu seçenek, oraya yerleştirdiğiniz bir piksel değerinden sonra başlığınızı yapışkan hale getirmenizi sağlar.

Web sitenize giriş yaptığınızda, Uzantılar → Şablonlar bölümüne gidin . Kullanmakta olduğunuz şablona tıklayın, Şablon Seçeneğini açın. Şimdi, Şablon Opsiyon panelde, gidin Temel → Üstbilgi bulun Sabit Başlık altındaki seçeneği. Yapışkan Başlığı Etkinleştir ve Yapışkan Ofset alanı aşağıda görünecektir. Bir piksel değeri verin ve değişiklikleri kaydedin.

Birkaç Düzeltme Daha ve İyileştirme

Yapışkan başlık ofset seçeneğinin yanı sıra bazı düzeltmeler ve iyileştirmeler de getirdik. Eksik dil metni ekledik, Joomla 4 yazdırma açılır pencere sorununu düzelttik, özel logo URL sorununu çözdük, sabit düzen oluşturucu ızgara seçenekleri sorunu, mega menü dolu kapsayıcı sorunu ve sabit kodlanmış sarmal nihai sorunu ekledik. Bu düzeltmelerin Helix Ultimate 2.0'ı iyileştireceğini ve onunla olan deneyiminizi daha sorunsuz hale getireceğini umuyoruz.

Helix Ultimate 2.0 kararlı sürümümüze yaklaşıyoruz. Bunun Joomla'da web siteleri oluşturma şeklinizi değiştireceğine inanıyoruz. Bu Helix nihai 2.0 RC 2'yi test edin ve düşüncelerinizi bize bildirin. Ve yine, lütfen bu sürümü canlı sitenizde kullanmayın. İyi şanslar.

Helix Ultimate 2.0 RC 2: İNDİR

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.