Blog

Helix Ultimate 2.0 RC 1 Yayınlandı

Helix Ultimate 2.0 RC 1 Yayınlandı

Merhaba Helix Ultimate kullanıcıları! Helix Ultimate 2.0 son sürümüne biraz daha yaklaşıyoruz. Bu yolda bugün Helix Ultimate 2.0 RC 1 'i piyasaya sürüyoruz. Yeni sürüm 2.0'ın önceki Helix Ultimate'dan büyük bir değişiklik olduğunu zaten biliyorsunuz. Joomla'daki şablon çerçeveleri hakkında bildiğiniz yolu değiştirecek.

Bugünkü (17 Haziran) RC 1 sürümü deneysel bir sürümdür ve üretim siteleri için hazır değildir. Helix Ultimate 2.0'a gösterdiğiniz ilgi için yürekten teşekkür ederiz. Bu sürümü denemeye davetlisiniz, ancak bir üretim sitesinde KULLANMAYIN.

Helix Ultimate 2.0'ı nihayet piyasaya sürmeden önce karşılaştığınız sorunları çözeceğiz ve gerekli iyileştirmeleri yapacağız. Bu RC 1'i deneyin ve karşılaştığınız sorunları bize bildirin. Önceki beta sürümünde neler olduğuna buradan göz atabilirsiniz.

Kullanıcılarımızdan müthiş tepkiler aldık. Bazılarınız, yaşadığınız sorunları bildirdiniz ve bunları farklı sürümlerde düzeltiyoruz. Şimdi, aşağıdaki değişiklik günlüğünde yeni Helix Ultimate RC 1'e getirdiğimiz değişikliklere bir göz atalım.

Helix Ultimate 2.0 RC 1 Değişiklik Günlüğü

 • Yeni: Blog ayarlarında tam genişlikte blog düzeni seçeneği
 • Yeni: Element görünmez sınıfı eklendi
 • Güncelleme: Bootstrap en son v5.0.1'e güncellendi
 • Düzeltme: Joomla 3 ve Joomla 4'te iletişim formu üzerine yazma uyumluluğu sorunu
 • Düzeltme: Joomla 3 ve Joomla 4'te form doğrulama sorunu düzeltildi
 • Düzeltme: Gizlilik ve Şartlar modunda açılır pencere sorunu
 • Düzeltme: Joomla 4'te blog ayrıntılarının üzerine yazma sorunu
 • Düzeltme: Arama (Finder) üzerine yazma sorunu
 • Düzeltme: Tablo alanı sorunu Joomla 4
 • Düzeltme: Menü öğesinde resim bağlantısı sorunu
 • Düzeltme: Joomla 4 etiketlerinde üzerine yazma sorunu
 • Düzeltme: Joomla 4'te öne çıkan makale üzerine yazma sorunu
 • Düzeltme: Çok Yakında sayfasında geri sayım sayacı yanıt verme sorunu
 • Düzeltme: Blogda birkaç CSS sorunu

Tam Genişlikte Blog Düzeni Seçeneği

Varsayılan olarak, blog ayrıntı sayfası düzeni bir kapsayıcıda olacaktır. Ancak, bazılarınız tam genişlikte bir blog ayrıntı sayfası isteyebilir. Bu nedenle, blog ayarlarında tam genişlikte bir düzeni etkinleştirmek için yeni bir seçenek ekledik. Kalıp düzenini kolayca kapatabilir ve tam genişlikte bir düzen ayarlayabilirsiniz.

Tam Genişlikli Blog Ayrıntı Sayfası Düzeni Nasıl Ayarlanır

Web sitenize giriş yaptığınızda, Uzantılar > Şablonlar'a gidin. Kullanmakta olduğunuz şablona tıklayın, Şablon Seçeneğini açın.

Şimdi, Şablon Seçeneği panelinde Blog > Ayrıntılar'a gidin, alttaki Tam genişlikli Düzen seçeneğini bulun. Etkinleştirin ve değişiklikleri anında görün. Tebrikler! Artık tam genişlik düzende blog ayrıntı sayfanız var.

En Son Bootstrap Desteğini Alın (v5.0.1)

Daha önce Helix Ultimate 2.0 beta 2'de Bootstrap 5 için tam destek vermiştik. Şimdi Bootstrap 5.0.1'in yeni sürümü çıktığından beri Helix Ultimate 2.0 RC 1'i de Bootstrap (v5.0.1) ile güncelledik. Helix Ultimate 2.0 RC 1'deki en son Bootstrap'in yeni geliştirmelerinin keyfini çıkarın.

Birkaç Düzeltme Daha ve İyileştirme

Helix Ultimate 2.0 RC 1, birkaç sorunu giderir ve gerekli bazı iyileştirmeleri yapar. Joomla 3 ve Joomla 4'te iletişim formu üzerine yazma uyumluluğu ve form doğrulama sorunları düzeltildi. Gizlilik ve Koşullar modundaki açılır pencere sorunu, Çok Yakında sayfasındaki geri sayım sayacı sorunu, Joomla 4'teki blog ayrıntıları geçersiz kılma sorunu ve daha önce çözülen birkaç sorun daha.

Helix Ultimate, Joomla için en iyi Joomla şablon çerçevesidir. Yeni Helix Ultimate 2.0, onu bir sonraki seviyeye taşıyacak. Joomla'da web sayfaları oluşturmak zaten daha kolay. Şimdi çok daha modern, gelişmiş ve işlevsellik açısından zengin olacak.

Bu Helix 2.0 RC 1'i test edin ve düşüncelerinizi bize bildirin. Lütfen bu sürümü test ederken karşılaşabileceğiniz sorunları bildirin. Ve yine, lütfen bu sürümü canlı bir sitede kullanmayın. İyi şanslar.

Helix Ultimate 2.0 RC 1: İNDİR

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.