Helix Ultimate 2.0 Alpha 2 Yayınlandı

Helix Ultimate 2.0 Alpha 2 Yayınlandı

Helix Ultimate 2.0 Alpha 1'e yapılan son güncellemeden sonra, birkaç aydır durmaksızın çalışıyoruz. Bu sefer size Joomla'daki en zengin özellikli ve eksiksiz şablon çerçevesi olarak öngördüğümüz şeye bir göz atmak istiyoruz. Helix Ultimate 2.0 Alpha 2 bugün itibariyle piyasaya sürüldü ve şu anda neyin yeni olduğunu anlamak için onunla oynayabilirsiniz!

Bu değişiklikler, Joomla! deneyiminizi çok daha iyi hale getirirken aynı zamanda uyumluluğu geliştirecek ve web sitelerinizi geleceğe hazır hale getirecektir. Önceki değişiklikleri de yakalayabilmek için lütfen alfa 1 sürüm notlarına göz atmayı unutmayın.

Şimdilik en yeni değişikliklere bir göz atalım:

  • Joomla! 4 ile uyumluluk
  • Joomla! 3 ile uyumluluk
  • Geliştirilmiş şablon önbelleğe alma
  • Site logosu için Alt metin seçeneği eklendi
  • Helix Ultimate ayarları araç çubuğu artık sürükledikten sonra konumunu ezberliyor
  • Geliştirilmiş kod tabanı
  • Bilinen temel sorunlar düzeltildi

Joomla! 4 Desteği

Zaten bildiğiniz gibi, Joomla! 4 kısa zaman sonra çıkacak ve CMS için büyük bir yükseltmedir. Diğer birçok değişikliğin yanı sıra, tamamen yeni bir yönetici arayüzü ve yeniden işlenmiş bir kullanıcı deneyimi ile birlikte gelir. Joomla! 4 Beta 5 27 Ekim 2020'de piyasaya sürüldüğünden, ürünlerimizi bunlarla uyumlu hale getirmek için de çalışıyoruz.

Gösterişli yeni numaraları gördük, ama aynı zamanda onlar için de hazır olmalıyız, değil mi? Bu yüzden Helix Ultimate 2.0'ı Joomla! 4'ün daha yeni sürümleriyle tamamen uyumlu hale getirdik. Bu CMS'nin size getirdiği tüm yeni özellikleri test etmek için Helix Ultimate 2.0'ın Alpha 2'sini herhangi bir Joomla! 4 yapısıyla deneyebilirsiniz.

Joomla! 3'ün Daha Yeni Sürümleri için Destek

Ayrıca, Joomla! 3 kullanıcılarının kendilerini dışlanmış hissetmemeleri için Joomla 3'ün daha yeni sürümlerini desteklemeye devam edeceğiz. Açıkçası, Joomla! 4 çıktığında, tüm kullanıcılar buna hemen adapte olmayacak. Bu yüzden Joomla! 3 kullanıcılarıyla da bağlantıda kalmanın iyi bir fikir olduğunu düşündük.

Bu sürümde, Joomla! 3.9.x ve 3.10.x-alpha sürümleri için uyumluluk ekledik.

Geliştirilmiş Şablon Önbelleğe Alma

Joomla! web sitenizde kullanabileceğiniz şablonlar için önbelleğe alma sistemini geliştirdik. Önceki sürümlerde, Şablon stillerini Uzantılar> Şablonlar> Stiller'den çoğalttığınızda, önbelleğe alma sistemi, yalnızca en yenilerini önbelleğe aldığından önbelleğe alınan stilleri teslim etmezdi.

Bu sürümle, bu soruna bir düzeltme ekledik. Şu andan itibaren, her bir Helix Ultimate stili ayrı ayrı önbelleğe alınır ve ilgili bilgileri önbellekten kullanıcıya sunar.

Gelişmiş Ayarlar Araç Çubuğu

Helix Ultimate üzerindeki ayarlar araç çubuğu, son konumunu hatırlayacak şekilde yükseltildi. Helix ayarlarını yapılandırırken konumunu değiştirirseniz, ekranınızda aynı konumda kalacaktır, böylece tam olarak kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Site Logosu İçin Yeni Alternatif Metin Seçeneği

Zaten optimize edilmiş bir şablon çerçevesinde SEO'yu daha da iyileştirmek için Helix Ultimate 2.0, web sitenizin logosuna alternatif metin eklemenize izin verecektir. Bildiğiniz gibi, alternatif metin, bir arama motoru web sitenizi tararken yardımcı olan görselle ilişkili metindir. Bu nedenle, web sitenizin logosuna alakalı, spesifik ve ayrıntılı bir Alt Metin eklemek, çok daha optimize bir web sitesi oluşturmanıza ve sıralamaları artırmanıza yardımcı olacaktır.

Sonuç

Helix Ultimate 2.0'ın en yeni alfa sürümü ile, Alpha 1'de ilk sunduğumuz tüm özellikleri iyileştirmek istiyoruz. Bu sürüm, geliştirilmiş bir çekirdek, geleceğe dönük geliştirme uygulamaları ile geliştirilmiş bir kod tabanı ve bazı yeni özellikler ile birlikte gelir.

Helix Ultimate 2.0 ve sürümler hakkında daha fazla güncelleme için gözlerinizi blogumuzdan ve haber bültenlerimizden ayırmayın. Denemeniz ve ne inşa ettiğimizi görmeniz için çok heyecanlıyız! Lütfen olabildiğince çok geri bildirimle bize geri dönün, çünkü devam etmemizi sağlayan budur.

Helix Ultimate 2.0 Alpha 2: İNDİR

Kaynak: Joomshaper.com

Comments powered by CComment

Önerilen Makaleler