Blog

Helix Ultimate 1.1.2 Sürümü Yayınlandı

Helix Ultimate 1.1.2 Sürümü Yayınlandı

Helix Ultimate kullanıcıları'nın en çok istediği şeyler'den bir tanesi de Helix Ultimate güncellemesiydi. JoomShaper tarafından geliştirilen Helix Ultimate v1.1.2 güncellemesi dün itibari ile yayınlandı.

Helix Ultimate, Font Awesome 5, sayfa geliştirme ve çeşitli düzeltmeler ve geliştirmelerle güncellendi. JoomShaper ekibi kullanıcıların istek ve tavsiyelerini de göz önünde bulundurarak yeni özellikleri Helix Ultimate'a ekledi.

Bugünkü Helix Ultimate güncellemesi, kullanıcıların farklı zamanlarda yapılmasını istedikleri ve önerdiklerinin bir yansımasıdır. Eminim, yeni özellikleri seveceksiniz.

Helix Ultimate v1.1.2, genel deneyiminizi geliştirecek ve Font Awesome 5'i kullanabilmenizi sağlayacaktır. Ayrıca, bundan böyle blog özelliğinde resimlerin "alt" etiket özelliğini kullanabileceksiniz. Bunun yanı sıra, bu güncellemede çok daha fazla şey var. Kısaca değişikliklere bir göz atalım.

Helix Ultimate v1.1.2 Değişiklik Günlüğü:

 • Font Awesome 5
 • Blog özelliğinde resimlere "alt" etiketi ekleme seçeneği
 • Hata sayfasına "404" konumu
 • Çok yakında ve site çevrimdışı sayfaları geliştirildi
 • Blog sosyal paylaşımı iyileştirildi
 • Google web yazı tipi listesi
 • Google Fonts içe aktarıcısı iyileştirildi
 • JavaScript sıkıştırmasından sonra JS konsolu hatası
 • Yapışkan başlık geri dönme sorunu
 • frontend-edit.css dosyası yükleme hatası
 • Kullanıcı kayıt sayfası Şart ve Koşullar CSS sorunu

...ve daha fazlası

Font Awesome 5'e Yükseltildi

Helix Ultimate'da şimdiye kadar Font Awesome 4 kullanılıyordu. Ancak yeni güncellemeyle Font Awesome 5 simgelerini kullanabileceksiniz. Font Awesome sürümü yükseltildi. Artık kullanıcıların yeni Font Awesome 5'i kullanması sağlandı. 3 farklı simge stili, marka simgeleri için ayrı bir kategori ve daha fazlası ile geliyor. Font Awesome 5'in size sunduğu her şeyin tadını çıkarabilirsiniz. Font Awesome 4'de kullandığınız tüm simgeler, Font Awesome 5 ile uyumlu hale getirildi.

Sayfa Geliştirme

Sistemin hem Çevrimdışı hem de Çok Yakında sayfalarını ayrı ayrı kullanmasını sağlayarak, Çok Yakında sayfasında Çevrimdışı giriş formunu sunabilirsiniz. Her iki sayfa da ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde geliştirildi.

SEO Geliştirme ("alt" Etiketi)

Sitenizdeki resimlerle birlikte "alt" etiketine sahip olmak, arama motorlarının resimleri tanımasına yardımcı olur. Resimleri doğru "alt" etiketiyle kullanmak, arama motoru sonuç sayfalarında daha üst sıralarda yer alma şansınızı artıracaktır. Özellik resimler için, blog gönderilerinin en alakalı resimlerini barındırdıkları için büyük bir değer katacaktır. Yani, bu geliştirme sitedeki içeriklerinizin genel SEO puanını artıracak.

Sonuç

Şimdi, Helix Ultimate'ı güncelleme ve diğer harika iyileştirmelerle Font Awesome 5'i kullanmaya başlama zamanı. Helix Ultimate hakkındaki düşüncelerinizi yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler

Her hafta ilham alın

En son Joomla haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.